Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 06:58
 
'Etkilendik ancak önce sağlık diyoruz'
İçişler Bakanlığı tarafından, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda düğünlere 1 saatlik sınırlama getirilmesi, kuyumcu sektörünü olumsuz etkilese de, bazı kuyumcular "Önce sağlık" diyerek kararı desteklediklerini söyledi.
EKONOMİ Haberi
'Etkilendik ancak önce sağlık diyoruz'

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yakupoğlu Kuyumculuk sahibi Akif Ölmez; “Düğün sınırlaması işlerimizi etkilese de 'önce sağlık' diyoruz. Herşeyden önce sağlık gelir. Bizimle birlikte bir çok sektör de bu durumdan doğal olarak etkileniyor. Ancak dünyanın başına bela olan bir koronavirüs gerçeği ile de karşı karşıyayız. İnşallah el birliği ile bu virüsten kurtulduktan sonra herşey normale dönecektir. Bu nedenle öncelikli mevzunun sağlık olduğunun farkındayız. Bizler de önce sağlık diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“HERŞEYDEN ÖNCE SAĞLIK GELİR”

 

Kuyumcu Ölmez, konuyla ilgili şunları söyledi: “Düğünlerin 1 saate düşürülmesi, işlerimizİ olumsuz yönde etkiledi. Düğünlerin bir kısmı iptal oldu, bir kısmı da ertelendi. Dolayısıyla bütün piyasayı etkilediği gibi bizi de çok etkiledi. İşlerimizde ciddi bir düşüş var, bunu da düğünlere bağlıyoruz. Düğün sektörü geniş bir sektör olduğu için sadece bizi değil, gelinlikçi, kuafför, mobilya ve beyaz eşyacı olmak üzere birçok esnaf grubunu etkiliyor. Zaten işlerde bir düşüklük vardı. Ama bu süreç daha da etkiledi. Artık bu hastalığın bitmesini bekleyeceğiz sabırla. Ondan sonra işlerde bir yoğunluğun olmasını bekliyoruz. Ama herşeyin başı sağlık sağlık diyoruz. Herşeyden önce sağlık gelir. Önce sağlık olsun, sonra gerisi de olur.” 
Özel Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Etkilendik, ancak, önce, sağlık, diyoruz',
Haber Yazılımı