Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 14:36
 
‘Ekmeği Çöpe Atma Sokak Hayvanlarına Aş Olsun’
Van’ın Edremit Belediyesi, israfı önlemek amacıyla ‘Ekmeği Çöpe Atma Sokak Hayvanlarına Aş Olsun’ projesi kapsamında, bayat ekmeklerin toplanarak sokak hayvanlarına dağıtılması için ilçedeki iş yerlerine ekmek kutusu dağıttı.
YAŞAM Haberi
‘Ekmeği Çöpe Atma Sokak Hayvanlarına Aş Olsun’

Bir yandan ekmek israfını önlemek bir yandan ise kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yiyecek temin etmek için, Edremit Belediyesi tarafından ‘Ekmeği Çöpe Atma Sokak Hayvanlarına Aş Olsun’ projesine start verildi.

 

İlçe merkezinde özellikle ekmeğin çok tüketildiği iş yerlerine bırakılan kutular içerisinde toplanacak olan ekmekler, her gün 15:00-17:00 saatleri arasında alınarak, sokak hayvanları için uygun noktalara bırakılacak. İlk etapta 30 adet kutunun dağıtıldığı ilçede, bu sayısının ilerleyen günlerde arttırılacağı kaydedildi.

 

“HERKESİN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR”

 

Başlatılan proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, bayat ekmek kutularından toplanan ekmeklerin doğadaki hayvanlara yem olarak geri dönmesini hedeflediklerini anlattı. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade eden Başkan Say, “Şimdilik 30 bayat ekmek kutusu hazırladık ve ilçe merkezindeki iş yerlerimize dağıttık. Bayat ekmekleri toplayarak doğada bulunan hayvanlara yem olarak geri dönüşüm elde etmek istiyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde de bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

“HEM İSRAF ÖNLENECEK HEM DE SOKAK HAYVANLARI AÇ KALMAYACAK”

 

Böylesi bir çalışma ile ekonomiye de ciddi anlamda bir katkının sunulacağını sözlerine ekleyen Başkan Say, “Maalesef birçok alanda olduğu gibi Türkiye'de en büyük nimetlerden biri olan ekmek, ciddi anlamda israf ediliyor. Sadece ekmekteki israf göz önünde bulundurulduğunda ülke ekonomisinin ne kadar büyük bir kayıp içinde olduğunu görüyoruz. Edremit Belediyesi olarak, biz de üzerimize düşen görevi yerine getirerek, bir yandan israfı önlemek öte yandan da sokak hayvanlarının aç kalmaması için böylesi bir projeye start verdik. Rabbim, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Ekmeği, Çöpe, Atma, Sokak, Hayvanlarına, Aş, Olsun’,
Haber Yazılımı