Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 09:22
 
Doktor Hakan Yurtkuran parkı açıldı
İpekyolu Belediyesi tarafından, Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesine yapılan Dr. Hakan Yurtkuran Parkı törenle hizmete açıldı.
GÜNDEM Haberi
Doktor Hakan Yurtkuran parkı açıldı

Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekerek, vatandaşlara sağlık hizmeti veren bir kuruma destek vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Parka, Erciş depreminde hayatını kaybeden Dr. Hakan Yurtkuran'ın adının verildiğini belirten Öztürk; “Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.
Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur da, törende Başkan Vekili Cemil Öztürk’e bir plaket takdim ederek, parkın yapımından dolayı teşekkürlerini iletti.
1200 metrekarelik bir alana kurulan park, çakıl taşları ve boyama alanları içeren peyzajı ve geri dönüşüm elemanlarının değerlendirilmesi ile dikkat çekiyor. Parkta ilk kez uygulanan perspektif resim çalışması da parkın dikkat çekici özelliklerinden birisi. Parkta ayrıca, kamelyalar, oturma grupları, basketbol sahası ve çocuk oyun grubu da bulunuyor. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Doktor, Hakan, Yurtkuran, parkı, açıldı, ,
Haber Yazılımı