Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 13:06
 
Covid-19 Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sönetçioğlu başkanlığında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı yetkilileri ve ilçe sağlık müdürlerinin katılımı ile Covid – 19 salgını ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda ilde salgının seyri, aşılama, filyasyon çalışmaları ve alınacak tedbirlerle ilgili çalışmalar masaya yatırıldı..
GÜNDEM Haberi
Covid-19 Değerlendirme Toplantısı yapıldı

 İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, pandeminin halen devam ettiğine dikkat çekerek, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kademeli ve kontrollü normalleşme ile Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kuralların unutulmaması gerektiğini vurgulayan Sünnetçioğlu, "Bu noktada en önemli husus; hayatın olağan akışını virüse kaptırmayalım, salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim. İlimizde aşılama kapsamında her hangi bir sıkıntı yaşanmamakta, vatandaşlarımızdan aşılama yapılıncaya kadar bireysel önlemleri gevşetmemelerini öneriyorum." ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Sünnetçioğlu, kronik kalp hastalığı, diyaliz, kronik akciğer hastalığı, karaciğer bozukluğu, kronik tansiyon rahatsızlığı gibi hastalığı bulunan kişilerin risk grubu içerisine girdiğini belirterek, "Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımızın yayımladığı "Nasıl aşı olurum?" rehberine göre, Covid-19 aşısını olmak için ilk olarak e-Nabız hesabına giriş yapması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı, e-Nabız uygulamasına giriş sağlanarak Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği bulunmakta veya öncelikli gruplar arasında yer alanların Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) uygulamasıyla randevu alması ile aşılarını olabilirler. Aşılarınızı ihmal etmeyin! Bir can kaybı bile bizi çok üzüyor. Özelikle sıcak havaların başlaması ile vatandaşlarımız, yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır” dedi.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Covid-19, Değerlendirme, Toplantısı, yapıldı,
Haber Yazılımı