Haber Detayı
20 Ağustos 2021 - Cuma 12:40
 
Çocuk oyun grupları yenilendi
Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan parklardaki çocuk oyun gruplarını yeniliyor. Yenileme çalışmalarında dezavantajlı çocuklar da unutulmayarak engelsiz oyun grupları da kuruluyor.
ÇOCUK Haberi
Çocuk oyun grupları yenilendi

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığınca, vatandaşların yoğun olarak kullandığı Atatürk Kültür Parkı, Kocaeli Parkı, Yaşar Kemal Parkı ve Akköprü Parkında bulunan oyun gruplarının yerine yenileri kuruldu. Yenilenen oyun gruplarında engelli çocukları da göz önünde bulunduran ekipler, engelsiz oyun grupları kurdu. 
TSE standartlarına uygun olarak kurulan oyun gruplarının bulunduğu zeminler kauçuk malzeme ile kaplanırken, engelsiz oyun grubunun diğerlerinden farklı olarak merdiven yerine çocukların daha rahat kullanabilecekleri engelli rampaları kullanıldı. Yapılan bu çalışma ile engelli çocukların daha fazla parklarda vakit geçirmeleri ve sosyalleşmeleri amaçlandı. 
Ayrıca diğer parklarda da bulunan yıpranmış ve kırılan oyun gruplarının da belediye ekiplerince onarılarak tekrar kullanılmasının sağlandığı kaydedildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuk, oyun, grupları, yenilendi,
Haber Yazılımı