Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 16:13
 
CHP'den 81 ilde basın açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi, 81 il genelinde, esnafın sorunlarını konu alan ortak basın açıklaması düzenledi.
SİYASET Haberi
CHP'den 81 ilde basın açıklaması

Van’da da CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, il binasında bir basın açıklaması yaptı. Esnafaların özellikle pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları dile getiren CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu, esnaflar için sıraladıkları taleplerin önemli olduğunu belirtti.
CHP Van İl Binasında, basın açıklamasını okuyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu: “Ülkemiz ağır bir salgın sürecinden geçmektedir. Tüm yurttaşlar bu süreçten olumsuz etkilenirken en ciddi sıkıntıyı yaşayan kesimlerin başında esnaflarımız gelmektedir" dedi.

 

Kurukçu, şunları söyledi; "TÜİK'in verilerine göre 2 milyon 616 bin esnafımız varken, bu yıl hem pandeminin hem de yaşanan ekonomik krizin etkisi ile 335 bin esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Geçtiğimiz Haziran ayında 7 bin 222 işyeri kapanırken, bu rakam son 5 yılın bütün Haziran aylarındaki en yüksek veri olarak kayıtlara geçmiş durumdadır.”

 

"Esnafımız çaresiz ve yalnız değildir" diyen Kurukçu, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı; "Esnafımızın her türlü derdi ve sorunu için Cumhuriyet Halk Partisi vardır. Genel Başkanımızın 6 Ekim Salı günü grup toplantısında dile getirdiği 'Esnafımız için 17 Talep' başlıklı önerimizi kez daha seslendiriyoruz. İçinden geçtiğimiz pandemi süreci sosyal devletin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Başta esnaflarımız olmak üzere salgının olumsuz etkilediği tüm kesimlere en kısa sürede gerekli destek sunulmalıdır. Sunmuş olduğumuz çözüm önerileri dikkate alınarak esnaflarımızın sorunları giderilmelidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ifade ettiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün garibanların, işsizlerin, emekçilerin, esnafın sözcüsü olmaya devam edeceğiz.” / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP'den, 81, ilde, basın, açıklaması,
Haber Yazılımı