Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 10:18
 
Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarında hız kesmiyor
Van Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden kent zararlılarına karşı mücadelesini aralıksız sürdürdüğünü duyurdu. Çevre ve insan sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı Van Büyükşehir Belediye’sinin ilaçlama çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarında hız kesmiyor

Van Gölü kıyısı başta olmak üzere kentteki bataklık ve sazlık alanların, 7/24 aralıksız, özel ekipman ve araçlarla taranıp ilaçlandığı kaydedildi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığının koordinasyonunda 30 araç, 50 çalışanın ise açık alanları düzenli olarak ULV, mistblower ve biocycle motorlarla ilaçladığı bildirildi.
İlaçlamada, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tavsiye edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilaçlar kullanılıyor. İlaçlama çalışmaları Aralık ayına kadar devam edecek. Aralık'tan sonra da ekiplerin kışlak mücadelesi başlayacak. 

 

‘İLAÇLAMA ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR’

Erken alınan tedbirlerle sinekle mücadelede ciddi yol aldıklarını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, “Bu yıl erken alınan tedbirlerle larvaların önüne geçerek popülasyonun çoğalmasını önledik. Havaların çok sıcak olmasına rağmen kıyı şeridi ve bataklıklarda neredeyse sinek yok. Vatandaşlarımız, esnafımız çalışmalardan oldukça memnun. Buna rağmen personellerimiz ile birlikte yoğun bir çalışma içindeyiz. Halkımıza sineksiz bir yıl geçirdik. 2022 yılında da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek” dedi.

 

‘BAŞARILI ÇALIŞMADAN DOLAYI SİNEKLER ÇOK AZ’

Yapılan ilaçlama çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren İsmail Abalı, “Bu yıl Büyükşehir Belediyesinin başarılı çalışmasından dolayı sinekler çok az. Geçen yıllarda sinek çok vardı fakat bu yıl yok. Belediye bu yıl çok güzel bir çalışma yaptı. Bu çalışmalardan ekiplere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, ilaçlama, çalışmalarında, hız, kesmiyor,
Haber Yazılımı