Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 14:31
 
Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı
Van Başkale Belediyesi tarafından yapılan yarı olimpik yüzme havuzunun inşaat çalışmalarının sona erdiği ve havuzun ilkbaharda hizmete açılacağı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı

Başkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Van ve bölge illerini, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek yeni sporcuların yetişmesi için yatırımlar yapıldığı, bu yatırımlardan birinin de Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu olduğu kaydedildi.
Belediye tarafından yapılan açıklamada, tamamlanan havuzun ilkbahar mevsimi ile birlikte hizmete açılacağı belirtilirken, "Başkale Belediye Başkanları Erkan Acar ve Şengül Polat ile belediye meclis üyeleri, havuz binasında incelemelerde bulundu. Eşbaşkanlar, Yarı Olimpik Yüzme havuzunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı yüzme havuzunun ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diledi." denildi. 
3 bin 200 metrekarelik bir alanda oluşturulan tesiste 25 metre ve 6 kulvardan oluşan bir yarı olimpik yüzme havuzu, bir çocuk havuzu, 156 kişilik tribün, sauna, fitness center ve yönetici odalarının bulunduğu bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başkale, Yarı, Olimpik, Yüzme, Havuzu, tamamlandı,
Haber Yazılımı