Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 14:40
 
AK Parti Van İl Başkanlığı, 2020 değerlendirme toplantısı yaptı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Van İl Başkanlığı, 2020 değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Milletvekillleri MKYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar, Abdullahad Arvas, İrfan Kartal, İl Koordinatörü Alaattin Parlak, İlçe Teşkilat Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
SİYASET Haberi
AK Parti Van İl Başkanlığı, 2020 değerlendirme toplantısı yaptı

Ak Parti Van İl Başkanlığının telekonferans yöntemiyle 2020 değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu; “Covid-19 sürecinin başlamasıyla birlikte dijital ortamda 48 bin vatandaşımıza ulaştık. İrtibat kurduğumuz bu grup tamamıyla 65 yaş üstü olan büyüklerimizdi. Ayrıca 80 bin sms ile halkımıza ulaşarak her daim yanlarında olacaklarımızı söyledik. Kadın Kolları vasıtasıyla 16 bin kişiyle bir araya geldik. Ülkemizde Covid-19 salgınının baş göstermesi üzerine şehrimizin her bir köşesine gençlik kollarımız aracılığıyla salgından korunma ilanlarını astık. Saydığım bu çalışmaları Mart ve Haziran ayları içerisinde gerçekleştirdik. Salgın yasaklarından sonra normalleşme döneminde yani Haziran ayı itibari ile yüz yüze görüşmelerimizi icra ettik. Bu arada Türkiye'de bir rekor kırarak 45 bin yeni üye çalışmasını yaptık.” dedi. 
2021 yılının  AK Parti için  altın yıl olacağını belirten Türkmenoğlu, “Allah’ın izniyle Covid-19 hastalığını bertaraf ettikten sonra aktif saha çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yaparak halkımızla gönül köprülerimizi kuvvetlendireceğiz. 2020 yılında yapılan başarılı çalışmalarla ilgili olarak başta İl Koordinatörümüz Alaattin Parlak beye, Milletvekillerimize, İlçe başkanlarımıza, Belediye başkanlarımıza ve cefakar teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.   
İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’ndan sonra konuşan İl Koordinatörü Alaattin Parlak; “Öncelikle TBMM Bütçe görüşmeleri yapan, büyük çalışmalar yapan 3 Milletvekilimize teşekkür ediyorum. 2021 yılında neler yapılacağını ilerleyen günlerde konuşacağız. 2021 yılı partimiz için önemli bir yıldır. 2023 yılı hazırlığını şimdiden başlatıp 81 il için hazırlayacağımız eylem planıyla Allah’ın izniyle 2023 seçimlerini zaferlerle neticelendireceğiz. Van özelinde hazırlığını yaptığımız eylem planını Şubat ayı içerisinde hayata geçireceğiz. Van İl teşkilatlarımızın yaptığı başarılı çalışmalar için Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu nezdinde teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Alaattin Parlak’ın konuşmasının akabinde Van Milletvekili MKYK üyesi Osman Nuri Gülaçar, söz alarak, “2020 yılı çalışmalarında cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olan Van İl teşkilatına teşekkür ediyorum. Her yönüyle teşkilatımızın yanındayız.” dedi. Bütçe görüşmeleriyle ilgili olarak da bilgi veren Gülaçar, “Covid-19 hastalığı aşı vurulması ve alınan koruma tedbirleriyle Allah’ın izniyle Nisan ayı sonunda bitecektir. Bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımızla birlikte siyaset yapmanın verdiği huzur, güven ve mutluluğu dile getirmek istiyorum. Bizler her zaman Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda siyaset yapan milletvekilleri olarak çok gururluyuz, mutluyuz. Allah’a şükürler olsun ki böylesi bir zamanda siyaset yapıyoruz” diye konuştu.
Milletvekili İrfan Kartal da, Van teşkilatının 2020 çalışmalarında gösterdiği performans için teşekkür ettiği konuşmasında bütçe görüşmelerinin hayırlı olmasını diledi ve salgın hastalığa karşı halkın ve teşkilat mensuplarının dikkatli davranış göstererek hastalığın atlatılmasına yardımcı olmasını istedi.
Daha sonra söz alan Van Milletvekili Abdulahad Arvas ise, “Van'a, yapılan ve  yapılacak yatırımlarla ilgili, Ankara’da 3 milletvekili olarak çalışmalar yapıyoruz. Tarım ve hayvancılık, turizm, sağlık, enerji ve madencilik alanlarında önemli kararlar aldırdık ve bunlara dayalı yatırımların hızla sürdüğünü söylemeliyim. Erciş başta olmak üzere Çaldıran ve diğer ilçelerimize yapılan hastahaneler en kısa sürede faaliyete geçecektir. Van'ın gelişmesi ve büyümesi, işsizliğin azaltılarak yok edilmesini sağlar, bizler Van milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Van’ı tarım ve hayvancılığın merkezi yaptık. Bu çalışmalarımızı basınla ve kamuoyuyla her zaman paylaştık. Van kamuoyu bizlere teşekkür ederken, aracı kurumlarımızın temsilcileri bizlere teşekkür dahi etmediler. Ayrıca Türkiye çapında jeotermal sanayine uygun olan 14 kentin arasına çabalarımızla Van da dahil edildi. Bundan böyle jeotermal sanayi Van’da gelişecektir. Milletimizin emanetine zarar vermeden, harama ve çamura bulaşmadan siyaset yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz”diye kaydetti.
Konuşmamaların sonunda söz alan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman da, belediye çalışmalarından örnekler vererek, “Gönül belediyeciliğinin ilkeleri doğrultusunda hemşerilerimize hizmete devam edeceğiz” dediler.
İl tanıtım ve medya başkanlığı tarafından yapılan konuşmada ise, gerek milletvekillerinin Ankara çalışmalarının ve gerekse belediye başkanlarının çalışmalarının, ancak İl Başkanlığının Web sitesi, facebook, Twitter ve instagram hesaplarına bildirilmesiyle topluma aktarılmasının faydalarından bahsetti. İletişimin basından önce, il başkanlığı hesapları üzerinden paylaşılmasının 2021 yılı için olmazsa olmaz olduğunu belirten medya başkanlığı, hesap takiplerinin iyi sonuç doğuracağını söyledi. 
Kapanış konuşmasında bir kez daha söz alan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Covid-19 salgını sebebiyle vefat edenler için Fatiha okuttu ve katılımcılara teşekkür ederek toplantı sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, Van, İl, Başkanlığı,, 2020, değerlendirme, toplantısı, yaptı,
Haber Yazılımı