Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 15:38
 
AK Parti’nin Siyaset Akademisi dersleri başlıyor
AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi İl Koordinatörü Emre Güray, Van’da, 19. Dönem Siyaset Akademisi işleyişi ve işlenecek konularla ilgili bilgi verdi.
SİYASET Haberi
AK Parti’nin Siyaset Akademisi dersleri başlıyor

İl binasında açıklama yapan Günay, “AK Parti Siyaset Akademisi, ülkemizde ve ilimizde ilk olarak 2008 yılında eğitimlerine başlamıştır. Şuana kadar AK Parti Siyaset Akademisi kurslarında ülke genelinde 75 bin kişi eğitim görmüştür. 30 bin katılımcı başarı sertifikası almaya hak kazanmış ve geçmiş dönem siyaset akademisinde eğitim alan birçok kişi şu an partimizde çeşitli kademelerde siyaset yapmaktadırlar. İleriki günlerde ilimizde siyaset akademisinin 3.’sü düzenlenecektir. Eğitimlerde verilecek derslere göre, alanında uzman hocalarımız eğitimler verecek. Bölge siyasetinde söz sahibi olan isimler deneyim ve tecrübelerini paylaşacaklardır.” dedi.
Yeni eğitim sürecine ilişkin bilgiler veren Güray, şunları söyledi:

“19. Dönem Siyaset Akademimizde, ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin geleceğinin inşasında söz sahibi olacak, geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek hem siyasal hem de kültürel donanım kazanmak isteyen vatandaşlarımızı siyaset arenasına sunmayı amaçlamaktayız. 19'uncu dönem siyaset akademisi kayıtlarının 13-27 Ocak 2020 tarihleri arasında 'www.siyasetakademisi.akparti.org.tr' internet sitesi üzerinden ya da il başkanlığımıza bizzat başvuruda bulunularak yapılabilmektedir. İlimizde eğitimini vereceğimiz Siyaset Akademimize 13 ilçemizden ve komşu illerimizden yoğun bir başvuru talebi vardır.”

Güray, işlenecek konulara ve sürece dair de şu bilgileri paylaştı: 
“Siyaset Akademisi'nin ders süreci, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da verecekleri ders ile ilimizde eş zamanlı olarak başlayacaktır. Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır. Ders, gün ve saatlerimizi tüm katılımcılarımızı düşünerek hafta sonları yapmayı planlamaktayız. Siyaset Akademimize katılım için, 18 Yaşını doldurmuş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak yeterlidir. Bu dönem ders programımıza diğer dönemlerden farklı olarak Bölgesel, Ulusal ve Küresel ölçekte güncel konular ele alınacaktır. Bu konulardan bazıları, Popülizm, Suriye Krizi'nde Türkiye'nin Dış Politikası ve Göçmen Sorunu, Sosyal Medya, Siyaset ve Toplum, Profesyonel Yönetim Teknikleri, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi dersleridir. Katılımcılar program sonunda, katıldıkları derslerden sınava tabii tutulacaktır ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirileceklerdir. Sınav sonucunda başarı sırasına göre katılımcılara çeşitli ödüller verilecektir. Bu dönem, diğer dönemlerden farklı olarak, Türkiye genelinde dereceye giren katılımcılarımıza ödül olarak gezi programı hediye edilecektir. Buna göre dereceye girenlere; Türkiye birincisine Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye ise İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecektir. Sınav sonucunda 50 ve üzeri puan alan tüm katılımcılarımıza başarı sertifikası takdim edilecek ve Türkiye genelinde dereceye giren kursiyerlerimize ise ödülleri, düzenlenecek ödül töreninde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecektir.”
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti’nin, Siyaset, Akademisi, dersleri, başlıyor,
Haber Yazılımı