Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 15:12
 
Abalı Kayak Tesisi yarın açılıyor
Van'ın Gevaş ilçesinde 10 yıl önce hizmete başlayan, ancak son yıllarda yeteri kadar kar yağışı olmadığı için ya açılamayan ya da çok kısa bir süreliğine açılabilen Abalı Kayak Merkezi'nin, dün geceden itibaren yağan yoğun kar nedeniyle bugün açılacağı belirtildi. Yoğun kar yağışı, bu yönüyle en çok da kayak severleri sevindirdirmiş oldu.
SPOR Haberi
Abalı Kayak Tesisi yarın açılıyor

Son yıllarda Van'da beklenen kadar kar yağışı olmayınca, bu durumdan etkilenen yerlerden birisi de Abalı Kayak Tesisi oldu. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Abalı'da yeterli ölçüde kar olmadığı için tesislerin henüz açılmadığını belirtmiş ve yeni bir kayak merkezi alanı ile ilgili araştırmalara başlandığını aktarmıştı. Ancak dün geceden itibaren etkiliği kar yağışının gerçekleştiği Van'da, yeni bir açıklama yapan İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Abalı Kayak Tesislerinin bugün açılacağı müjdesini verdi.

 

Tüm kayak severleri de tesise davet eden İnanç, konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Van Kamuoyunun Dikkatine! Dün akşam başlayan kar ile birlikte ihtiyaç duyulan kar seviysine ulaşan kayak tesisimizi yarına hazırlıyoruz. Tüm kayakseverlermizi yarın Abalı Kayak Merkezimze bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Abalı, Kayak, Tesisi, yarın, açılıyor,
Haber Yazılımı