Zabıtadan 'fahiş fiyat' ve 'hijyen' denetimi

Tuşba Belediyesi ekiplerinin, “ilçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerindeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçebilmek, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla” denetimlerini arttırdığı belirtildi.

Zabıtadan 'fahiş fiyat' ve 'hijyen' denetimi

Özellikle son günlerde sıkça dile getirilen fahiş fiyat artışları üzerine Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile harekete geçen Tuşba Belediyesi ekiplerinin, ilçede faaliyet gösteren zincir ve yerel marketlerde fiyat, fırın ile kuaför ve güzellik merkezlerinde ise hijyen denetimi yaptığı kaydedildi.
Ürünlerin yüksek fiyat ile satışının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla marketleri tek tek dolaşan ekipler, raflardaki ürünlerin etiket fiyatları ile gramaj eksikleri, fiyat artışları ve reyon ile kasa fiyat farkına yönelik kontroller yaptı. Güncel fiyatları da kayıt altına alan ekipler, fırın ile kuaför ve güzellik merkezi gibi insan sağlığını direkt etkileyen yerlerde ise işyeri ve çalışanların kişisel temizliğini kontrol etti.
Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk’ün nezaretinde denetimlerini sürdüren belediye ekipleri, işletme yetkililerini, Covid-19 tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar hakkında da bilgilendirdi.
İlçe genelinde gün ve saat belirlemeden ani denetimler yaparak haksız ve fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeye çalıştıklarını belirten belediye yetkilileri, “Özellikle son günlerde kamuoyunda büyük tepkilere neden olan fahiş fiyat uygulamaları nedeni ile ekiplerimiz denetimlerini daha da sıkılaştırarak olası fiyat artışlarının önüne geçmeye çalışıyor. Bunun için ilçe genelindeki denetimlerimizi ara vermeden sürdüreceğiz” dediler. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 13:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER