Yollarda çizgi ve uyarıcı levha çalışmaları yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve sorumluluğunda bulunan kırsal mahallelerde, yenilenen yollarda çizgi boyama ve çalışmalarını sürdürüyor.

Yollarda çizgi ve uyarıcı  levha çalışmaları yapılıyor

Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, şehir merkezi, ilçe ve mahalle yollarında bakım ve onarım çalışmaları tamamlanan yollar başta olmak üzere boyası deforme olan tüm yollarda trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla şerit ve çizgi boyama çalışmaları yapıyor.
Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Çaldıran ilçesinin 8 mahallesinde bu yıl ilk kez uygulanan beton yolda da yol çizgi çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, olası trafik kazalarının önüne geçmek için de uyarıcı levha işlemlerini tamamladı.
Başeğmez, Demircik, Aşağı-Yukarı Kuyucak, Han, Yassıtepe ve Erginler Mahalleleri ile Mezbahane yolu ve Saço mezrasının toplam 21,4 kilometrelik yolun, çizgileri ve 75 adet omega levha direği ile 87 adet trafik işaret uyarı levhaları monte edilerek ulaşıma açıldı. 
Öte yandan Çatak ilçesi Konalga Mahallesinde de tek çizgi bazlı 19 kilometrelik yol şerit çizgi boyamaları yapılarak, 50 adet omega levha direği ve 62 adet trafik işaret uyarı levhaları konuldu. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 14:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4