Yeni atanan Van Valisi Ozan Balcı, görevine başladı: “Adaletli ve şeffaf olacağız”

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tokat Valiliğinden Van Valiliğine atanan Ozan Balcı, görevine başladı. Valilik önünde karşılanan ardından makamında açıklama yapan Vali Balcı, “Buralara hizmet etmek bizim için şereftir zaten. İnşallah Van’ın imarına, inşaatına, Vanlı hemşerilerimizin huzuruna refahına hep beraber katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bunu nasıl yapacağız, onu da ifade edeyim; tam bir adalet duygusuyla, merhametle, herkesi dinleyerek, istişare ederek yapacağız. Şeffaf bir şekilde yapacağız.” dedi.

Yeni atanan Van Valisi Ozan Balcı, görevine başladı: “Adaletli ve şeffaf olacağız”

Vali Ozan Balcı, Valilik önünde ilçe kaymakamları, emniyet, jandarma ve diğer kurum yetkilileri ile Valilik personeli tarafından karşılandı.  
Çiçek sunulan Vali Balcı, karşılama törenine katılanlarla tek tek tanıştıktan sonra makamına geçti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Göreve atanmasından dolayı devlet yetkililerine teşekkür eden Vali Balcı, “Van Valiliği görevine başlıyorum. Bu görevde bize itimat eden ve bu görevi bize tensip eden cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı ifade ediyorum. Yine bize destek veren, bu göreve atanmamızda katkıları olan İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya ve devlet büyüklerimize de ayrıca müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

“BU BİR EKİP İŞİDİR”

Kendisinden önce Van Valiliği görevi üstlenenlere de teşekkür eden Vali Balcı, şunları söyledi:
“Benden önce görev yapan bütün valilerimize hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işidir, bayrak yarışı zaten. Van kadim bir şehir, Türkiye’nin serhat şehri… Buranın imarında, inşaatında bir sürü insanımız değer üretmiş, katkı sağlamış. Memlekette taş üstüne taş koyan, tuğla üstüne tuğla koyan herkesten Allah razı olsun. Bizim amacımız da görevimiz de taş üstüne taş koymak, tuğla üzerine tuğla koyabilmek. Biz bunu ekip arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. İdarenin başı olarak temel felsefemiz insanı yaşat ki devlet yaşasın. Devletin gerçek sahibi her zaman millettir. Millete hizmet etmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Van’a da hizmet edeceğiz inşallah. Allah işimizi kolay kılsın.”

“ADALET VE ŞEFFAFLIK” VURGUSU

Van’daki çalışmaları adalet duygusu içinde şeffaf bir şekilde yürüteceklerini ifade eden Vali Balcı, şöyle devam etti:
“Buralara hizmet etmek bizim için şereftir zaten. İnşallah Van’ın imarına, inşaatına, Vanlı hemşerilerimizin huzuruna refahına hep beraber katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bunu yaparken biz bunu nasıl yapacağız, onu da ifade edeyim; tam bir adalet duygusuyla, merhametle, herkesi dinleyerek, istişare ederek yapacağız. Şeffaf bir şekilde yapacağız. Yaptığımız çalışmaları da bu şekilde yaptık. İnşallah Van’ın eğitiminden sporuna, sosyal politikalarından sağlığına, kültür-turizmden iletişime, ulaşıma, enerjisine; ticaretinden ormanına, köy altyapılarının geliştirilmesinden çevrenin geleceğe hazırlanmasında kadınından erkeğine, yaşlısından gencine toplumun bütün kesimlerine hep beraber dokunarak değer üretmeye çalışacağız.”

“BİR SIKINTI VARSA BİZİ İLGİLENDİRİR”

Kentin sorunlarına duyarsız kalmayacaklarını ve her bir sorunu önemseyeceklerini belirten Vali Balcı, şunları kaydetti:
“Değer üreten insanları değerli kılacağız, benim temel yönetim felsefem zaten şu; hazreti Mevlana diyor ya ‘dışarda biri üşüse ısınamam’; yani bir sıkıntı, bir problem varsa o bizi ilgilendirir, çünkü bu görev emanet görev. Devletin gerçek sahibi millettir, milletimizin bize emanet ettiği görevlerdir. Emanete sahip çıkacağız. Bugün geldiğimiz gibi de yüzümüzün akıyla görevi başka arkadaşımıza devredip bir başka yerde hizmete devam edeceğiz. İş yaparken bütün herkese eyvallahımız var, onu ifade edeyim, katılımcılığı seven, temel felsefemiz asla yılmayacağız, yorulmak yok, bezginlik yok, beni ilgilendirmez diye bir şey de yok. Buradaki arkadaşlarımız son derece dinamik çalışan arkadaşlar, aşkla şevkle, canla başla Van ve ilçelerimize değer üreteceğiz, hayatı ve yaşamı kolaylaştıracağız. Şehrin geleceğe hazırlanmasında katkı sağlayacağız. Buradan bütün Vanlı hemşerilerimize selamlarımı hürmetlerimi sunuyorum.” 
Haber: Adil Harmancı
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER