VANTSO Yönetim Kurulu; 'Van Kahvaltısı, marka değerimize büyük katkı sağlıyor'

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından yapılan yazılı açıklamada, kahvaltının önemine vurgu yapılarak; “Van Kahvaltısı, marka değerimize büyük katkı sağlamaktadır” denildi. Açıklamada ayrıca, Dünya Kahvaltı Günü'ne destek verenlere de teşekkür edildi.

VANTSO Yönetim Kurulu; 'Van Kahvaltısı, marka değerimize  büyük katkı sağlıyor'

VANTSO Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Herkesin bildiği ve kabul ettiği üzere kahvaltı günün en önemli öğünüdür. İnsan sağlığı açısından önemi bu kadar büyük olan kahvaltı, bir yandan hayatımızda önemli bir kültüre dönüşürken diğer yandan doğal ve yararlı besinleri tüketmemize olanak sağlamaktadır. İşte tam burada Van Kahvaltısının önemi ortaya çıkmaktadır. Neden Van Kahvaltısı? sorusuna verilecek en güzel cevap, tamamı doğal ürünlerden oluşan ve her birinin ayrı ayrı sayısız faydası olan bir menüden oluşmasıdır. Kahvaltı Van için vazgeçilmez yaşam biçimi olmuştur adeta. Bölgemizde yaygın olan hayvancılık sektörü beraberinde süt ve süt ürünlerinden elde edilen geniş bir besin kültürünü de getirmiştir. Yaylalardan elde edilen bal ve Van’ın pınarlarından elde edilen su ile demlenen çayı da bu lezzet halkasına katmak mümkündür.” ifadelerine yer verildi.

 

“DÜNYAYA YENİ BİR GÜN KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Açıklamanın devamında; “Rekabetin bu kadar arttığı bir zamanda fark yaratan şehirler daha fazla ilgi görmekte ve ekonomik gelirlerden daha fazla pay almaktadırlar. Bu nedenle dünyada “Marka Şehir” kavramı geliştirilmiştir. Van İli ile özdeşleşen ve Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdıran Van Kahvaltısı marka değerimize en büyük katkıyı sağlamaktadır. İlkini 2020 yılında kutladığımız Dünya Kahvaltı Gününün bu yıl ikincisini Haziran ayının ilk Pazar günü olan 6 Haziran günü kutladık. Kahvaltısı uluslararası boyutta tanınan Van’ın Dünya Kahvaltı Gününe öncülük etmesi de ayrı bir ayrıcalık ve güzelliktir. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak dünyaya yeni bir gün kazandırmanın ve bu günün de en keyifli gün olarak anılmasının gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” denildi.

 

KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR EDİLDİ

Açıklamada, Dünya Kahvaltı Günü'ne paylaşımları ile katkı sunanlara da teşekkür edildi. VANTSO tarafından yapılan açıklama şu ifadelerle tamamlandı; “Dünyanın en keyifli gününe destek veren; Dışişleri Bakanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanımız Faruk Kaymakcı’ya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz nezdinde tüm oda/borsalarımıza, Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Dünya Kahvaltı Günü münasebetiyle kahvaltı sofrası kuran ve paylaşımlarda bulunan tüm büyükelçiliklerimize, siyasilerimize, bürokratlarımıza, valilik, kaymakamlık ve belediyelerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, basın mensuplarımıza, hemşerilerimize ve tüm dünya halklarına teşekkür ederiz.” / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER