VANTB Başkanı Nayif Süer, “Amacımız, katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmektir”

Van Ticaret Borsası (VANTB) Başkanı Nayif Süer, gerçekleştirdikleri projelerle, kalite standartlarını yakalamak, işletme kapasitelerini arttırmak ve güvenilir süt elde edebilmeyi amaçladıklarını söyledi.

VANTB Başkanı Nayif Süer, “Amacımız, katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmektir”

'Soğuk Süt Zinciri Van Projesi'nin ekipmanlarını teslim aldıklarını belirten Süer, “Projemizin Tuşba 2. Etap çalışmaları ise sürüyor. Bitlis ve Hakkâri illerimiz için Süt Toplama Merkezi Fizibilite Desteği Protokolümüzü imzaladık.” dedi.
Süer, yaptığı açıklamada; “Borsamızın çalışma alanında olan Bitlis ve Hakkâri illerimiz için kolları sıvadık. Bitlis ve Hakkâri Süt Toplama Merkezi Fizibilite desteği kapsamında, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Sayın Halil İbrahim Güray ile protokolümüzü imzaladık.
Bilindiği üzere Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle, Van ve ilçelerimiz için Soğuk Süt Zinciri projemizi sunduk ve gerekli destekleri alıp alet ve ekipmanları teslim aldık. Tuşba ilçemizde çalışmalarımıza başladık, 2. etap için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bitlis ve Hakkari’nin de bu projeden faydalanabileceğini vurgulayan Süer, “Sadece şehrimiz için değil, çalışma alanımızda olan Bitlis ve Hakkari illerimiz için de soğuk süt zincirine ihtiyaç olduğunu bilmekteyiz. Bunun için fizibilite proje başvurusunu hazırlayıp DAKA’ya sunduk. Bu kapsamda çiğ süt kalite standartlarını yakalamak, işletme kapasitelerini arttırmak ve vatandaşlarımızın güvenilir süt elde edebilmeleri için gerekli her türlü çalışmayı yapmaktayız.” şeklinde konuştu.
Projenin amaçlarını açıklayan VANTB Başkanı Nayif Süer, “Amacımız şehrimize ve bölgemize katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmektir. Projemizin bir amacı da bölgemizdeki sütün kayıt altına alınması ve tüketiciye daha sağlıklı sütün ulaştırılmasıdır. Tarım ve hayvancılık için son derece önemli olan projemizin her iki ilimiz için de hayırlı olmasını dileriz. Şehrimiz için katma değerli projeler üretmeye devam edeceğiz.. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız projemiz için desteğini esirgemeyen Doğu Anadolu Projesi (DAP) Başkanı Prof. Dr. Sayın Osman Demirdöğen’e, Van İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın İbrahim Görentaş’a, DAKA Genel Sekreteri Sayın Halil İbrahim Güray’a teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 16:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER