Van'da “19 Mayıs” coşkusu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Van'da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Van'da “19 Mayıs” coşkusu

İskele Yaşar Kemal Parkında düzenlenen etkinliklere Van Vali Vekili Ömer Faruk Canpolat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Van YYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sedat Yayla, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, vali yardımcıları, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Özen Adalı Anadolu Lisesi önünde gençlik yürüyüşüyle başladı. Burada başlayan yürüyüş, Van Gölü sahilindeki İskele Yaşar Kemal Parkı önünde sona erdi ve kutlamalara burada devam edildi.

STANTLAR GEZİLDİ 

İskele Yaşar Kemal Parkı’ında devam eden etkinlikler kapsamında, il protokolü alanda kurulan stantları gezdi. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yüzüncü Yıl Universitesi, İpekyolu Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Edremit Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, il Milli Eğitim Müdürlüğü, THK, İl Kolordu Komutanlığı, İI Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Afet Müdürlüğü, Aille ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, DS 17.Bölge Müdürlüğü, Dağcılık Federasyonu İl  Temsilciliği ve Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nün stantlarının yer aldığı alan gezildikten sonra çeşitli spor branşlarında sergilenen gösteriler izlendi. 
Etkinlik alanını gezen protokol daha sonra programın yapıldığı alana geçti. Alanda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından devam eden etkinlikte halk oyunları gösterisi sunuldu. Van Gençlik Merkezleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genç Ofis ekibi, İpekyolu Gençlik Merkezi Kadınlar Zeybek Ekibi ve İpekyolu Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini izleyicilerin beğenisine sundu. Asayiş Kolordu Komutanlığı Bando Takımının mini konseri ile devam eden program, gençlik haftası süresince yapılan spor müsabakaları, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren gençlere ödüllerinin protokol tarafından verilmesi ile sona erdi. 

Haber: Mehmet Selim KURT
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 17:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER