Van'ın halı yıkamacıları dernek kurdu

Van’da halı yıkama işi yapan esnaflar, "Van Profesyonel Halı Yıkamacılar Yardımlaşma Derneği" adı altında dernekleşme yoluna gitti.

Van'ın halı yıkamacıları dernek kurdu

Derneğin kuruluşunu, Van’ın tek kadın halı yıkamacısı olan Esra Gürcan, dernek başkanı sıfatıyla sosyal medya hesabından duyurdu.
Yaptığı paylaşımda, “Van halı yıkama esnafı olarak birlik, beraberlik ve dayanışma amaçlı bir dernek kurmuş bulunmaktayız.” diyen Gürcan, şu ifadeleri kullandı: 
“İlimize ve sektörümüze hayırlı uğurlu olsun. Çok sağlam ve güçlü projeler ile var olup birlikte yürümenin, desteklemenin, rakip değil meslektaş olmanın en iyi örneklerinden biri olma yolunda, tek yürek olarak ilerlemek adına attığımız bu adım, Van esnafımızın ne kadar duyarlı ve istikrarlı olduğunu ortaya koyacaktır. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ilimizin ilk halı yıkama derneği ve bu dernekte Van esnafı olarak bir kadın başkanın olmasını destekleyen Van esnafına sonsuz saygı teşekkürlerimi sunuyorum. Kıymetli meslektaşlarım bana inanıp bölgenin ilk kadın dernek başkanı olma gururunu da yaşatarak onurlandırdılar.”   Haber: Adil HARMANCI

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 04:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER