Van İl Emniyet Müdürlüğünden, şehit aileleri ve gaziler için iftar programı

Türk Polis Teşkilatının 177’inci Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, şehit aileleri ve gazilere özel, iftar programı düzenlendi.

Van İl Emniyet Müdürlüğünden, şehit aileleri ve gaziler için iftar programı


Emniyet Müdürlüğü Kubbealtında düzenlenen iftar programına; Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu ve eşi Gülşah Kurtoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez ve eşi Bilgin Bekmez,  Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve eşi Müşerref Aydın, Sahil Güvenlik Van Gölü Grup Komutanı Fırat Aslan, Vali Yardımcıları, bazı ilçe kaymakamları, emniyet müdür yardımcıları, Van Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tarık Kuşman ve yardımcısı M. Salih Atlı, şehit yakınları ve gaziler ile emniyet ve askeri personel katıldı. 
Program, İl Emniyet Müdürlüğü Mescidi İmam Hatibi Kazım Beyazpolat tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Akşam ezanının okunmasıyla iftar yemeği yenildi daha sonra dua edildi. Program Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve şehit polis memurlarının fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterisi ile devam etti.
Türk Polis Teşkilatının 177’inci Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları münasebetiyle Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu ahşap yakma sanatıyla yapılan ve şehitlerin görsellerinin yer aldığı portreler, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu ve eşi Gülşah Kurtoğlu, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez ve eşi Bilgin Bekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve eşi Müşerref Aydın tarafından şehit yakınlarına takdim edildi.
Program, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’a Türk Polis Teşkilatının 177’inci Kuruluş Yıl Dönümü anısına, Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Sarıkaya tarafından Atatürk Portresinin takdim edilmesi ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın tarafından da proje sorumlusu resim öğretmeni Hamza Durgun’a çiçek verilmesi ile sona erdi.
Haber: M. Selim KURT

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER