Van Gölü yürüyüşü 6. etapla devam ediyor

Vangölü Aktivistleri Derneği üyesi kadınlar öncülüğünde başlatılan 430 kilometrelik Van Gölü etrafını kapsayan yürüyüş 6. etapla devam ediyor.

Van Gölü yürüyüşü  6. etapla devam ediyor

Best Van Tur CEO’su İrem Bayram’ın koordinatörlüğünde “Van Gölü için Kadınlar Öncülüğünde Yürüyoruz” projesi kapsamında Van Gölü’ne dikkat çekmek için 8 Mayıs günü Edremit’te başlatılan yürüyüş devam ediyor.

YÜRÜYÜŞE KALDIKLARI YERDEN DEVAM ETTİLER

15 etap şeklinde planlanan yürüyüş çerçevesinde aktivistler son olarak 5. Etapla Ahlat’ın Kıyıdüzü Köyünde mola vermişti.
Dün 6. etap yürüyüşü için aktivistler Kıyıdüzü köyünde bir araya geldi.  
Yapılan açıklama ardından aktivistler yürüyüşlerine kaldıkları yerden devam etti.

BİR GÜNDE 30 KİLOMETRE

Yürüyüşten önce Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Dr. Erdoğan Özel, açıklama yaptı.
Van Gölü’ne dikkat çekmek için yürüdüklerini tekrarlayan Özel, şunları söyledi:
“6. parkurumuz Kıyıdüzü’nde başladı. Bugün yaklaşık 30 kilometre yürüyeceğiz. 13 parkurla büyük ihtimalle bitecek. Kadınlar öncülüğünde yürüyoruz, Van Gölü’nün korunmasına dikkat çekmek için yürüyoruz, Van Gölü’nün gelecek kuşaklara taşınması için bu tür farkındalıkların yapılması gerekiyor. Biz de bu anlamda buna katkı sunmaya çalışıyoruz. Van Gölü’nün korunması sürekli olmalı. Sadece bugün temiz tutmamız yetmez. Biz bunu aslında çocuklara, gençlere, halka söylemek istiyoruz ve bu farkındalığı onlara da kazandırmak için bu turu düzenliyoruz.”

Haber: M. Selim Kurt
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER