Van Gölü, panelde konuşulacak

Van Akademik Odalar Birliği (VAOB) tarafından “Açık sır; Van Gölü” sloganıyla Van Gölü’nü konu alan panel düzenlenecek. 

Van Gölü, panelde konuşulacak

VAOB tarafından 5 Haziran Pazar günü saat 13.00’te Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Van TSO) “Açık sır; Van Gölü” sloganıyla Van Gölü’nü konu alan panel düzenlenecek. Panelde farklı başlıklar altında sunumlar yapılacak ve panelistler Van Gölü’ne ilişkin konuşacak. Van Gölü ile ilgili duyarlılığı arttırmayı amaçladığı belirtilen panel, 1 gün sürecek ve 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

ÖNEMLİ PANELİSTLER VAR

Panelde, Van Gölü konusunda araştırmaları bulunan tanınmış akademisyenler yer alacak.
Moderatörlüğünü TÜRÇEP Koordinatörü Beyken Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar’ın yapacağı panelde, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden Prof. Dr. Hayrettin Güçlü İnsel, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş ile Bursa Barosu TBB Çevre Komisyonu üyesi Av. Erol Çiftçi ve Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği Başkanı Kadri Ateş Evirgen, sunum gerçekleştirecek.

3 OTURUM OLACAK

Bir gün sürecek olan panel 3 oturum şeklinde yapılacak.
İlk oturum öncesinde VAOB Dönem Sözcüsü Mali Müşavir İbrahim Şahin açılış konuşması yapacak.
Ardından TÜRÇEP Koordinatörü Beyken Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden Prof. Dr. Hayrettin Güçlü İnsel ile Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği Başkanı Kadri Ateş Evirgen birer sunum yapacak.

2. OTURUM

Saat 15.00’te başlayacak 2. oturumda sırasıyla Van YYÜ Su Ürünleri Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, ‘hidrolojik kuraklığın Van Gölü ve havzadaki etkileri’, Bursa Barosu TBB Çevre Komisyonu üyesi Av. Erol Çiftçi ‘Van Gölü Koruma Kanunu gerekliliği’, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Sarı da ‘Van Gölü’nde yaşam ve tehditler’ konu başlıklarıyla sunum gerçekleştirecek.

3. OTURUM

Panelin saat 17.00’de başlayacak olan 3. ve son oturumunda ise Forum, Serbest Kürsü ve soru-cevap şeklinde tamamlanacak.
Panelle ilgili açıklamada bulunan VAOB Dönem Sözcüsü İbrahim Şahin, şunları söyledi:
“Dünya Çevre Günü dolayısıyla toplumun çevreye katkılarını artırmak adına VAOB Dönem Sözcülüğü olarak Van Gölü’nü konu alan bir panel düzenliyoruz. Panele farklı üniversitelerden gelen hocalarımız hem çevre bilincini oluşturması açısından hem Van Gölü ile ilgili duyarlılığı artırmak için sunumlar yapacaklardır. Özelde Van Gölü ve havza için, genelde çevre bilinci için yararlı bir panel olacağını düşünüyoruz. Herkesi panelimize bekliyoruz.”Özel Haber: Adil Harmancı

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER