Van'da 'Kadın Spor Merkezi' açıldı

Van’da İpekyolu ilçe Belediyesi tarafından, Bahçıvan Mahallesi Abdurrahmangazi 4’üncü sokakta ‘Kadın Spor Merkezi’ açıldı.

Van'da 'Kadın Spor Merkezi' açıldı

Belediye bünyesinde kadınlara ücretsiz hizmet verecek olan spor merkezinin açılışına, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Mahalle Muhtarı Nurten Sağlam, spor salonunda görev alacak antrenörler ve kadınlar katıldı.

 

“BAŞKA MAHALLELERDE DE AÇILACAK”

Merkezin açılışında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, belediye bünyesinde hizmet verecek olan spor merkezinin  ilk olma özelliğine sahip olduğunu belirterek, ilerleyen dönemlerde aynı çalışmanın nüfus yoğunluğunun fazla olduğu farklı mahallelerde de uygulanacağını söyledi.
Aslan: “Spor hizmeti verilecek olan merkezimize kadınlarımızdan bu kadar talep gelmesi beni son derece memnun etti. Zumba, plates, kardiyo, aerobik ve birçok alanda spor merkezimiz hizmet veriyor. Bundan sonra bu tür spor merkezlerinin sayısını daha da artıracağız. Şehrin özellikle kalabalık, sitelerin yoğun olduğu, nüfusun yoğun olduğu İkinisan Caddesi, Alipaşa Mahallesi ve diğer mahallelerimizde de yeni çalışmalara yönelik arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Yapacağımız böyle spor merkezlerinın, muadillerinden çok çok daha ileri düzeyde hizmet vermesini istiyorum ve arkadaşlardan da bunu bekliyorum. Gerek antrenörlerin kalitesinin gerekse spor merkezinin her türlü ekip ve teçhizatınının en ileri düzeyde olmasını bekliyorum. İnşallah çok daha güzel spor merkezleri ile ipekyolumuzun hizmetinde olacağız”dedi.

 

 

“SPOR MERKEZİ BÜYÜK BİR EKSİKLİKTİ”

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın konuşmasından sonra, mahalle muhtarı Nurten Sağlam da bir konuşma yaptı, Sağlam, “Çok mutluyuz. Kaymakamımız  ve Belediye Başkan Vekilimiz Sinan Aslan’a çok çok teşekkür ederim. Bu spor merkezi büyük bir eksiklikti. Maddi anlamda gücü yetmediğinden veya fırsatı olmadığı için spor salonlarına gidemeyen kadınlarımız, ücretsiz olan bu spor salonumuza gelebileceklerdir. Açılan bu spor merkezinin yalnızca kadınlara yönelik olması, hocaların kadın olması ve ücretsiz olması büyük bir avantaj diye düşünüyorum. Bu anlamda çok memnunuz, Sinan Aslan Beye  mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Haber: M. Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 21:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER