Van'da Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulacak

Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük icraat programı çerçevesinde, illere Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulmasına yönelik olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığının milli teknoloji hamlesinde rol alacak gençlerin gelişimlerini sağlamak üzere hayata geçirilen projenin ikinci etabında; Van’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu ve Tuşba Gençlik Merkezlerinde Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruluyor.

Van'da Deneyap Teknoloji  Atölyesi kurulacak

Van’da Deneyap Teknoloji Atölyesinin kurulacağını kaydeden Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; “Ülkemizin teknoloji alanında gelişimini ivmelendirmek amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk 100 günlük kalkınma planında da yer alan Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi ile Türkiye genelinde teknoloji atölyeleri kurulması hedeflenmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından projenin ilk etabında bazı illerimizde hayata geçirilen ikinci etabında ise; İl Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu ve Tuşba Gençlik Merkezlerimizde kurulması için bakanlığımızca tarafımıza deneyap atölyelerinin kurulması için gerekli izinler verilmiş olup, en kısa zamanda ilimizde de deneyap atölyelerimiz hayata geçirilecektir. Bu proje ile geleceğin teknoloji yıldızları programı Türkiye’ye yayılacak, gençlerimiz hayal edecek, araştıracak, geliştirecek, üretecektir. Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz olarak robotik kodlama, elektronik programlama, yapay zeka, siber güvenlik, nanoteknoloji gibi teknoloji alanlarında eğitim verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin girişimcilik, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerilerinin geliştirilmesi de hedeflenmektedir” dedi.
İl Müdürü İnanç, “Programa katılan öğrenciler 3 yıllık bir süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri kazanma, hem de özel ilgi alanlarında derinleşme imkanı elde edecektir. Atölye programları lise düzeyinde 8,9 ve lise hazırlık sınıflarında eğitim gören öğrencilere hitap etmektedir. Deneyap Teknoloji Atölyelerine başvuru yapmak isteyen tüm öğrencilerimizi İpekyolu ve Tuşba Gençlik Merkezlerimize bekliyoruz. Deneyap Teknoloji Atölyelerinin ilimizde iki gençlik merkezine kurulması talimatı veren başta Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese ilimiz gençliği adına çok teşekkür ediyoruz. Deneyap Teknoloji Atölyelerimiz ilimize ve ilimiz gençliğine hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 17:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER