Van Büyükşehir Belediyesi, mevsimlik işçi alımı yapacak

İstihdama katkı sağlamak ve yaz aylarında artan iş yükünü hafifletmek amacıyla, Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketlerinden BELVAN Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde 70 mevsimlik işçi (5 ay 29 gün) alınacağı açıklandı. 

Van Büyükşehir Belediyesi, mevsimlik işçi alımı yapacak

Van merkez ve ilçe şantiyelerinde, üst yapı, bakım onarım, asfalt ve yol çalışmalarında çalıştırılmak üzere mevsimlik işçi (5 ay 29 gün) olarak görevlendirmek üzere; 21 Genel Beden İşçisi, 13 Kamyon Şoförü, 5 Tır Şoförü, 5 Aşçı, 2 Loder Operatörü, 5 Silindir Operatörü, 2 Finişer Operatörü, 2 Dozer Operatörü, 3 Otobüs Şoförü ve 2 Freze (asfalt kazıma) şoförü olmak üzere toplamda 60 adet mevsimlik işçi  alınacağı, ayrıca belediye binası ve bağlı tesislerin özel güvenlik hizmetlerine duyulan ihtiyaç nedeniyle 7 erkek özel güvenlik görevlisi, 3 kadın özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 10 güvenlik görevlisinin de (5 ay 29 gün) çalıştırılmak üzere istihdam edileceği kaydedildi. 
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden de duyurusu yapılan alımların şeffaflık ve liyakat esaslı olarak kura usulü ile gerçekleştirileceği belirtildi.

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLECEK

Başvuruların 29 Nisan 2022 - 03 Mayıs 2022 tarihleri arasında sadece internet üzerinden online olarak kariyer.van.bel.tr adresine yapılacağı belirtilen alımlarda, posta yoluyla veya şahsen yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği, internetten alınacak başvurular için son tarihin 03 Mayıs 2022 Salı günü saat 17:00 olarak belirlendiği bildirildi.
Başvuru kriterlerine uygun olduğu belirlenen adaylar için 13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 14:00’da Van Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasında bulunan ihale salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacağı, kura sonucunda asil ve yedek adayların belirleneceği ifade edildi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacağı belirtilen kuraya, pandemi nedeniyle katılımcı alınmayacağı açıklandı. 
Ayrıca başvuru ile ilgili özel ve genel şartlara, www.van.bel.tr adresindeki duyurular kısmından ulaşabileceği bildirildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 15:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER