Vali Dr. Ozan Balcı: 'İstişareye büyük önem vereceğiz'

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, basın mensupları ile bir araya gelerek, kısa değerlendirmelerde bulundu. İstişareye büyük önem vereceklerini belirten Vali Balcı, “Bir çok konu başlığı altında yakın zamanda toplantılar gerçekleştirip, istişarelerde bulunacağız. Düzenleyeceğimiz oturumlarda işin erbabı insanları, kentin önde gelenlerini dinleyeceğiz. Bütün enerjimizi, bütün imkanlarımızı halkımızın refahı, huzuru, mutluluğu, kentimizin ihyası, imarı, inşası için kullanacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı: 'İstişareye büyük önem vereceğiz'

Kentteki basın mensupları ile tanışma toplantısında Valilik makamında bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşın ve memleketin faydasına olacak konularda gücü yettiğince yol yürümeye gayret edeceklerini ancak milletin ve memleketin faydasına olmayacak hiç bir işin içinde de olmayacaklarını vurguladı.
Kentin ana konularının başlıklar altında tartışılacağını ve memleketin, vatandaşın lehine olabilecek konuların öne çıkarılacağını kaydeden Vali Balcı, bu konuda çalışmaların yapıldığını söyledi.
İmar konusunun da ayrı bir başlık olarak tartışılacağını kaydeden Vali Balcı; “Van'a hizmet edebilecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Tabi bunları tek başıma yapabilecek değilim. Herkese eyvallahım var. İstişareye büyük önem veriyorum, istişareyle, kentimiz için, vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızla çalışacağız. Nihayetinde bu makamların asıl sahibi halkımız, bizler sadece emanetçiyiz. Bir birimizi dinleyerek, istişare ederek, kutuplaştırmadan, bir birimizi severek kentimizi kalkındırmanın gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.
Van Spor konusuna da değinen Vali Balcı, “Van Spor'u da elbette ki önemsiyoruz. İmkanlar dahilinde Van Spor'a destek de vermek gerektiğini belirtiyorum ancak asıl desteğin Van Spor'un kurumsallaşması yönünde verilmesi gerektiğine inanıyorum. Aksi takdirde bugün destek verilir, takım bir üst lige çıkar, yarın başka biri gelir destek vermezse Van Spor geri ligden düşer. Böyle bir durumun oluşmaması için takımın kurumsallaşması ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir yapıya kavuşması gerekiyor” diye kaydetti. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 16:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER