Vali Bilmez, Vanlılarla vedalaştı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara’ya Vali - Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, düzenlenen törenle Vanlılarla vedalaştı. 

Vali Bilmez, Vanlılarla vedalaştı

Vali Bilmez ve eşi Meral Bilmez, düzenlenen törenle kentteki kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla vedalaştı. 
Törende konuşan Vali Bilmez, “Bu süre içinde bütün Van halkının desteğini, samimiyetini ve güzel tarafını gördük.” dedi.
Van’ın birçok sorununu çözmeye gayret ettiklerini ifade eden Vali Bilmez, “Van’ın kronikleşmiş birçok sorununu çözmeye çalıştık. Özellikle kronikleşmiş çevre yolunun ihalesi yapılarak tamamlandı. İnşallah kısa süre içinde çevre yolu bitecek. Sahil yolu da rayına girdi. Yapımına başlandı ve inşallah birkaç aya kadar kullanılabilecek noktaya gelecek. Van Gölü’nün kirlenmemesi için İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin yapılması gerekiyordu ve gelen desteklerle bunu da bitirdik. Dip çamur temizliğine de başladık. Van Gölü’nde Sahil Güvenliğin kurulmasıyla gölümüzün deniz olduğu tescillenmiş oldu. Bize, Vanlılara hizmet fırsatı veren Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve desteğini gördüğümüz tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederim” diye konuştu.
Ankara’da da Van’daki gelişmeleri takip edeceklerini belirten Vali Bilmez, şunları söyledi:
“Van’ı ve Vanlıları sevindirecek her olay bizi de sevindirir. Vanlıları üzen her olay bizleri de üzecektir. Bu kadim şehrin potansiyeli çok yüksek. İnşallah Van, sanayi ve turizmde çok güzel noktalara gelir. Genç nüfusu yüksek olan ilimiz için bizler de çalışma yürüttük. 12 fabrikanın yapımı devam ediyor ve bitmesiyle 13 bin civarında kişiyi istihdam edecektir. 5 İran fabrikasının da temeli atıldı. Onlardan biri ilimizde kurulan en büyük özel fabrika olacaktır. Gençlerimiz hayatlarını kazanmak için başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Güvenliğimize, asayişimize ve huzurumuza sahip çıktıkça buraya çok fabrika geleceğini biliyoruz. Van’a yatırım yapan ve yapacak olan iş inşalarına teşekkür ediyorum.”  

Haber: M. Selim Kurt
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER