Vali Bilmez, Sıhke Caddesi'ndeki çalışmaları inceledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, ‘Prestij Cadde Projesi’ kapsamında yenilenen Sıhke Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Bilmez, Sıhke Caddesi'ndeki çalışmaları inceledi

Van Büyükşehir Belediyesi, “prestij cadde” projeleri kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor. Kentte cazibe merkezleri oluşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Sıhke Caddesi’nde de çalışmalarını yürütüyor. Yenilenen kentin en eski caddelerinden Sıhke Caddesi’ndeki asfalt çalışmalarını takip eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Fen İşleri Daire Başkanı Sahip Görendağlı ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Beraberindekilerle Yeniyol ile Beşyol Kavşağı arasındaki alanı gezerek yapılan kaldırım ve asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Bilmez, çalışmaların tamamlanması talimatını verdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerinde başlatılan değişim-dönüşüm çalışmaları kapsamında yenilenen Beşyol Kavşağı ile Semaver Kavşağı arasındaki 1.6 kilometrelik Sıhke Caddesi, yapılan asfalt çalışmalarının ardından trafiğe açılacak. Yeni kaldırımları ve dekoratif ışıklandırmalarıyla modern bir cadde kimliğine kavuşan Sıhke Caddesi’nde alt yapı, yağmur suyu drenaj hattı, engelli yürüme bandı, yol, kaldırım, orta refüj ve asfalt çalışmaları tamamlandı. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 10:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER