Vali Bilmez, LGS birincilerini ödüllendirdi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Türkiye birincisi olan Vanlı iki öğrenciyi Vali Mehmet Emin Bilmez kabul ederek ödüllendirdi.

Vali Bilmez, LGS birincilerini ödüllendirdi

LGS sınavında soruların tamamını doğru cevaplayıp 500 puan alarak Türkiye’deki 97 birinci öğrenci arasına, Özalp nüfusuna kayıtlı Özalp İlçesi Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hakan Şakar ve Van Merkez İpekyolu İlçesi Bil Koleji öğrencisi Yusuf Enes Yolcudağ da girdi.
Vali Mehmet Emin Bilmez, büyük başarı elde eden Türkiye birincisi Hakan Şakar ve Yusuf Enes Yolcudağ’ı Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte kabul ederek kutladı.
Öğrencilerin gayretlerinin karşılığını aldığını söyleyen Vali Bilmez, “Türkiye’de Van’ın sesi, gururu oldunuz. İnşallah Dünya’da da Aziz Sancar gibi Türkiye’nin sesi olacaksınız. İyi beyinler olacak ve yaşamınızla örnek teşkil edeceksiniz. İnşallah sizi daha iyi yerlerde göreceğiz. Ancak bir yerlere gelirken, ülkemizi, ailemizi, coğrafyamızı asla unutmayacağız.” dedi.
Program, Vali Mehmet Emin Bilmez’in, LGS birincisi öğrencileri ödüllendirip fotoğraf çekimiyle son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 17:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER