Vali Bilmez'den 'turizm haftası' mesajı: 'Herkesi Van'a davet ediyorum'

Vali Mehmet Emin Bilmez, Turizm Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj paylaştı. Henüz Van'ı görmemiş olan herkesi kente davet ettiğini belirten Vali Bilmez; “Kentimizi görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Van’da yeniden keşfetmeye davet ediyorum.” diye kaydetti.

Vali Bilmez'den 'turizm haftası' mesajı: 'Herkesi Van'a davet ediyorum'

Vali Bilmez, mesajında; “Köklü tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Van, tarihi ve doğal güzellikler ile dört mevsim turizmin dolu dolu yaşanabileceği bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bundan dolayı kentin sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılması ve turizmin ilimizde çok daha ileri seviyelerde olması, Vanlı hemşerilerimizin haklı olarak en büyük hedefi ve hayallerinden biri haline gelmiştir.” dedi.

“İLİMİZİN HIZLI BİR TURİZM BÜYÜMESİ GÖSTERMESİ, UMUT VERİCİDİR”

Vali Bilmez, mesajının devamında; “Günümüz dünyasında artık ülkelerin ve şehirlerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen turizm, kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesinde de büyük önem taşıyan ve bir barış meşalesi gibi dünyamıza ışık tutan sektör haline gelmiştir. Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Bu anlamda geçmişi milattan önceki yüzyıllara uzanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmasının yanında günümüzde çok renkli bir kültür dokusuna sahip olan Van’ımızı, tarihî ve doğal değerleriyle; gölüyle, ören yeri ve müze gibi turistik mekânlarıyla son yıllarda hızlı bir turizm büyümesi göstermesi geleceğe dair umut vericidir. Bizler de adeta bir kültür hazinesi olan ilimizin bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmek için her türlü gayreti göstermenin bilinci içerisindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

“HERKESİ VAN'A DAVET EDİYORUM”
Vali Bilmez, mesajını şu ifadelerle tamamladı; “15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” dolayısıyla; içinde bulunduğumuz yılın ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını dilerim. Kentimizi görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Van’da yeniden keşfetmeye davet ediyorum. 2022 turizm sezonunun ülkemize, milletimize, kamu kurum ve kuruluşlar ile turizm sektöründe yer alan işletmecilere, acentelere bereketli olmasını diliyor, tüm Vanlı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyorum.” / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 11:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER