Vali Balcı'dan kurum ziyaretleri

Van Valisi Dr. Ozan Balcı, kentteki kurumlara ziyaret gerçekleştirdi. Bir çok kurumu ziyaret eden Vali Balcı, hem kurum personelleriyle tanıştı hem de kurum amirlerinden brifing aldı. Vali Balcı, kurum ziyaretlerinde, kente hizmet edilmesi noktasında canla başla çalışılması talimatı verdi.

Vali Balcı'dan kurum ziyaretleri

DİN GÖREVLİLERİ İLE TANIŞMA

Vali Dr. Ozan Balcı, Van’daki din görevlileriyle tanışma toplantısı yaptı.

Edremit Evliya Çelebi Uygulama Otelinde yapılan ve Kuran tilavetiyle başlayan toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, din görevlilerinin toplumdaki misyonunun önemine dikkat çekti. Vali Balcı; “İnsan için yapacağımız her doğru iş ibadettir. Bir kişinin hayatına dokunup ona fayda sağlamak çok önemlidir. Bizler bir saatin çarkları gibiyiz. Birlikte bu göreve atandık ve birlikte çalışacağız. Millet için çalışacağız. Çünkü Devletin sahibi millettir” ifadelerini kullandı.
 

“ÇOK ANLAMLI BİR GÖREV YAPIYORSUNUZ”

Din görevlilerinin çok anlamlı bir görev yaptığını dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, din görevlilerini çok sevdiğini ve ekip arkadaşı olarak gördüğünü ifade etti.

Yapılan işlerin Allah rızasını kazanmak için yapılması gerektiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Toplumun her kesiminden insana dokunmanız, geleceğe hazırlamanız açısından çok önemlisiniz. Bizler Van’ın, Vanlıların hizmetindeyiz. Yaptığımız işlerde hayır duası alalım. Yükümüz ağır. Allah kullarına kullarıyla hizmet ettiriyor. İnsanımıza hizmet etmek için bize verilen bu görevler, emanet ve lütuftur” dedi.
 

“YILMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Van’ın Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “İlimizin inşası, ihyası, imarı, halkımızın huzuru, refahı ve esenliği için yılmadan, yorulmadan adaletli ve merhametli olarak hizmet için çalışacağız. Sizin birinci göreviniz bu yolda maddi manevi engelleri kaldırmaktır. Biz eşrefi mahlukat olarak yaratılmışız. İnsan için yapacağımız her doğru iş ibadettir. Bir kişinin hayatına dokunup ona fayda sağlamak çok önemlidir. Bizler bir saatin çarkları gibiyiz. Birlikte bu göreve atandık ve birlikte çalışacağız. Millet için çalışacağız. Çünkü Devletin sahibi millettir” ifadelerini kullandı.
 

“SİZLERE GÜVENİYORUM”

Çocuklar ve kadınların kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Dr. Ozan Balı, şöyle konuştu:
“Çocuklara sahip çıkın. Kadınlar ve annelerle yakından ilgilenin. İnsana dokunan, yaşamını kolaylaştıran projeler hazırlayın. Tam destek vereceğim. Sizlere güveniyorum. Destek verdikçe sizlerin topluma faydalı işler yapacağınıza inanıyorum. Bunu gördükçe mutlu olacağım. İyilik, doğruluk, güzellikte buluşup, adalet ve şefkatle insana yaklaşırsak Allah bize yardım eder. Hayırlı her yeni iş, yeni bir dua kapısıdır. Bizler imanın ateşleyici gücüyle çalışacağız.”

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra diyanet personeli ile tek tek tokalaşarak tanıştı.
Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, İl Müftüsü Ömer Keskin, ilçe müftüleri, imamlar, vaizler, vaizeler ve Kuran kursu öğreticileri katıldı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Yavuz Arslan, Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve ilçe milli eğitim müdürleri tarafından karşılandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü binası girişinde 2011 yılındaki depremde ve terör olaylarında şehit olan öğretmenlerin panosunu inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlere rahmet diledi.

Personelle tek tek el sıkışarak tanışan Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke’den ilin eğitim durumu ile ilgili brifing aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin kedisinin birinci önceliği olduğunu söyledi.

Eğitim alt yapısının güçlendirilmesi için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, akademik başarıyı yükseltmek için etüt merkezlerinin önemine dikkat çekti.

Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphaneden, kreşlere, ana okullarından ilk okullara, çocukların spor yapacağı alanlara, eğitimin her alanında en iyisini yapmak için yılmadan, yorulmadan eğitim camiası ile birlikte çalışacaklarını dile getirdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, yaz okullarında yapılması gerekenler hakkında talimatlar vererek yaz okullarının dolu dolu geçmesini istedi.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri de katıldı.

VALİ BALCI, SPOR FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Vali Dr. Ozan Balcı, kurum ziyaretleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü de ziyaret ederek brifing aldı.

İl Müdürü Arif Özsoy ve müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tanışıp hal hatır sordu.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra toplantı salonunda, ildeki spor faaliyetleri, tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında İl Müdürü Arif Özsoy’dan slaytlar eşliğinde bilgi aldı.

Vali Balcı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte yaz spor okullarını organize ederek dolu dolu geçmesi için planlamalar yapması talimatını verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, amaçlarının Van’da spor altyapısını geliştirmek olduğunu vurguladı.

“SPOR VAN PROJEMİZİN TOHUMLARINI ATIYORUZ”

Her çocuğun, her gencin bir spor dalı ile uğraşmasını, bir spor dalını sevmesini ya da izlemesini istediğini anlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunun için bir taraftan spor yatırımlarını hızlandıracağız, alt yapıyı güçlendireceğiz, bir taraftan da spor anlamında dokunmadığımız çocuk, genç, kadın kalmayacak. Özellikle engellilere özel destek vereceğiz. Spor Van projemizle ileride sporda büyük gelişme olacak. Bu gelişimi sağlamak için tohumlarını atacağız inşallah. Attığımız bu tohumlardan gelecekte çok büyük sporcular yetişecek” dedi.

“BAŞARININ ANAHTARI, SPORU YAŞAM HALİNE GETİRMEKTİR”


Spora ve sporculara önem verdiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, şöyle konuştu:
“Sporcuları severim, spora gönül verenleri desteklerim. Beden eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz, spor adamlarımız bizim için değerli ve kıymetlidir. Her zaman yanlarında olmaktan, destek vermekten, önlerindeki engelleri kaldırmaktan, onları yüreklendirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Çocukları ve gençleri çok seviyorum. Onların akademik başarılarının yanında zihinsel, fiziksel ve ruhsal anlamdaki gelişmelerini çok önemsiyorum. Çünkü başarının anahtarı sporu bir yaşam haline getirmektir" diye kaydetti..

Tuşba gençlik merkezindeki atölyeleri de gezen Vali Dr. Ozan Balcı, ebru yaparak, müzik kulübü kursiyerlerinden şarkı dinledi.
Çocukların spora yönlendirme yetenek taramasını da izleyen Vali Dr. Ozan Balcı, antrenman yapan minik futbolculardan topu alarak kaleye şut çekti.
Gençlik ve Spor Müdürlüğü ziyaretinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET

Vali Dr. Ozan Balcı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, İl Müdürü Erol Uslu'dan brifing aldı.

İl Müdürü Erol Uslu, müdür yardımcıları ve personel tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tek tek tanıştıktan sonra Müdür Erol Uslu'dan ilin turizm ve kültür yatırımları, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

“KÜLTÜR, SANAT VE EDEBİYATA DESTEK VERECEĞİM”

Van’da kültür, sanat, edebiyat gibi faaliyetleri geliştirmek için her türlü desteği vereceğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, "Şehrimizdeki kültürel, sanatsal ve edebiyata ilişkin faaliyetleri desteklemekten, altyapılarını hazırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü bu tür faaliyetler şehri geleceğe hazırlar, genç nesillerin yetişmesine büyük katkı sağlar. Van doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle kadim bir şehir ve çok büyük zenginlik içeriyor. Biz bu potansiyeli açığa çıkarmak için her türlü desteği vereceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KİTAPLIKLARI VAN’DA OLACAK”

Şairler, yazarlar, kültür ve sanat adamlarını çok önemsediğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, şöyle konuştu:
“Van'ı, kitabın başkenti yapacağız. Hedefimiz, şehrimizin Türkiye'nin en zengin kitaplıklarının olduğu, çocuklar ve gençler tarafından en çok kitap okunan il olması. İl ilçe halk kütüphaneleri, bebek ve çocuk kütüphaneleriyle fonksiyonel kütüphaneler inşa edeceğiz. Gençlerimizi, vatandaşlarımızı yazarlar, şairler, kültür sanat adamlarıyla buluşturucağız" ifadelerini kullandı.

Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı'ya Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.

“BÜTÜN GÖNÜLLERE DOKUNULACAK”
 
Vali Dr. Ozan Balcı'nın sonraki durağı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü oldu.
İl Müdürü Tarık Kuşman, müdür yardımcıları ve personel tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, Alipaşa Toplantı Salonunda Müdür Kuşman’dan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“YARDIMA MUHTAÇ BÜTÜN AİLELER ZİYARET EDİLECEK”

Toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Sosyal Hizmet Kampüsü'nün kurulması için alt yapı çalışması yapılamasını isteyerek, Van Hızır Destek Projesi'nin hayata geçirilmesi talimatını verdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, "Kendi anne babamız ve akrabalarımız zor durumda olduğunda nasıl yardımcı oluyorsak, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da aynı şekilde yardımcı olacak ve bütün haneleri ziyaret edeceğiz. Bütün gönüllere dokunacağız. Hayır dualarını alacağız. Şehit ailelerimiz, engelli ve yoksul vatandaşlarımız ile yakından ilgilenerek problemlerini ivedilikle çözeceğiz" diye kaydetti..

Ziyarette Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu da hazır bulundu. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER