Vali Balcı, ziyaretlerini sürdürdü

Vali Dr. Ozan Balcı, dünyanın en büyük Urartu Müzesi olan Van müzesini gezdi.

Vali Balcı, ziyaretlerini sürdürdü

Kültür ve turizme büyük önem verdiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Van Müzesini gezerek Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu’dan bilgi aldı.

“TÜRKİYE’NİN EN KEYİFLİ MÜZESİ”

Tarihe yolculuk yapmak isteyenleri Van müzesini gezmeye davet eden Dr. Ozan Balcı, “Türkiye’nin en şık, en güzel, en zarif  ve gezmesi en keyifli müzelerinden biridir. Tarihin en eski dönemlerinden  bugüne kadar Van’daki  mirası en güzel şekilde yansıtır. Herkesi Van müzesini gezmeye davet ediyorum. Hoşça vakit geçireceklerini düşünüyorum. Tarihe yolculuk yapılması açısından harika bir müze. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Vali Dr. Ozan Balcı Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.
Bölge Müdürü Hasan Ali Arslan ve müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tanışarak hal hatır sordu.
Daha sonra Karayolları 11. Bölge Müdürü Arslan, sunum eşliğinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya tamamlanan, yapımı süren ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Van’da öncelikli  yatırımların tamamlanması için yoğun bir çalışma yapılmasını istedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Van’da Karayollarının öncelikli çözmesi gereken konuları var. Van Çevre Yolu, Van-Başkale Güzeldere Tüneli, Edremit Çevreyolu, Bahçesaray yolunun iyileştirilmesi ve Başkale karayolunun standartlara kavuşturulması Vanlının çözümünü beklediği konulardır. Bu yatırımların kısa vadede tamamlanması için hep birlikte yılmadan, yorulmadan çalışacağız.” diye kaydetti.

VALİ BALCI, DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN BRİFİNG ALDI

Vali Dr. Ozan Balcı, DSİ 17. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek personelle tanışıp brifing aldı.
Bölge Müdürü Ayhan Şahna ve müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personellerle tanışarak kurumdaki görevlerini sordu.
Bölge Müdürü Ayhan Şahna, Van’da tamamlanmış, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili Vali Dr. Ozan Balcı’ya bilgi verdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, DSİ’nin Türkiye’nin medarı iftiharı bir kurumu olduğunu belirterek, “Van’da da vatandaşların huzuru, refahı ve esenliği için yılmadan yorulmadan çalışmalıyız. Van'da öncelikle 4 adet sulama göletini tamamlayacağız. 2 göletin de ihalesinin bir an önce yapılması için çalışacağız. Ayrıca Çaldıran ilçesi Çubuklu barajının ihalesinin yapılması bizim için çok önemli. İlimizin farklı ilçelerinde taşkın koruma çalışmaları hızla tamamlanacak" dedi.
DSİ 17. Bölge Müdürlüğü ziyaretinde Vali Dr. Ozan Balcı'ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu da eşlik etti.

“VAN, TARIM VE HAYVANCILIKTA ZİRVEYE ÇIKACAK”

Vali Dr. Ozan Balcı Tarım Orman İl Müdürlüğünü ziyaret ederek personelle tanışıp brifing aldı.

Tarım Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş ve müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personelle tanıştıktan sonra Müdür Görentaş’tan sunum eşliğinde bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, brifing sonrası yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılık bakımından Van’ın çok güçlü bir potansiyelinin olduğunu söyledi.
Her alanda tarım ve hayvancılığı geliştirmek için yoğun bir çaba göstereceklerini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, bunu birlik ve beraberlik içinde yılmadan çalışarak yapacaklarını ifade etti.

“TARIM VE HAYVANCILIĞI DESTEKLEYECEĞİZ”

Çiftçilerin çok güçlü bir şekilde destekleneceğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma ve tarımcılara çok kıymet veririm. Van, tarım ve hayvancılığın üssü gibi. Van’da küçükbaş hayvancılığa büyük destek vereceğiz. Yaylalarımızı koyunlarla dolduracağız. Arıcılığı destekleyerek geliştirip bal üretimini en üst seviyelere çıkaracağız. Uygun olan her alana meyve fidanları dikerek bahçeler kuracağız. Jeotermal tarıma tam destek vereceğiz. Kadın kooperatifleri kuracağız. Kadınlarımızı üretime yönlendireceğiz. Arpa, buğday, yem bitkisi, ceviz, çilek, bakliyat üreticilerine destek vereceğiz. Tarım ve hayvancılıkla ilgili uygulanabilir bütün projelere sonsuz destek vereceğiz. Size hayallerinizi gerçekleştirmeniz için her türlü desteği vereceğim. Sizlere güveniyorum.” ifadelerini kullandı.
Vali Dr. Ozan Balcı’nın Tarım ve Orman Müdürlüğü ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel veVali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu da hazır bulundu. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 16:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER