Tuşba'da yaz okulları kayıtları başladı

Çocukların kişisel gelişiminde yeni ufuklar açarak eğitim hayatlarına katkı sağlamayı hedeflediğini bildiren Tuşba Belediyesi, 16 branşta açacağı ‘Yaz Okulları’ kayıtlarının başladığını açıkladı.

Tuşba'da yaz okulları kayıtları başladı

Belediyenin, ‘Tuşba’da eğitim, kültür ve sanat dolu bir yaz sizi bekliyor’ sloganı ile açacağı resim, gitar, piyano, bağlama, erbane, keman, halk oyunları, satranç, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, bilgisayar, İngilizce, ney ve Kur’an-ı Kerim kurslarının Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde verileceği belirtildi. 
5 ila 18 yaş grubu öğrencilerin yararlanacağı ve 18 Haziran'da başlayacağı ifade edilen ‘Yaz Okulları’nın yaklaşık 3 ay süreceği kaydedildi. Geleceğin teminatı çocukların en iyi şekilde yetişmelerine katkıda bulunmak için her yıl ‘Yaz Okulu’ kurslarını açtıklarını ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, özgüvenlerini artırarak kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan Akman, sosyal belediyeciliğin gereklerinden biri olarak açtıkları yaz kurslarının bu yıl daha dolu dolu geçeceğini dile getirdi. 
Çocukların hem fiziksel hem de manevi gelişimlerine katkı sağlayacak olan tüm kursların tamamen ücretsiz olduğunu söyleyen Başkan Akman, “Eğitimin her alanında olmayı kendimize temel bir görev olarak görüyoruz. Bu manada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi yönden gelişimlerine katkı sağlamayı çok önemsiyoruz. Yaz etkinliklerimiz eğlendirerek öğrendirme esasına dayalıdır. Çocuklarımız hem yaz tatilini verimli geçirecekler hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerle tatilin tadını doyasıya yaşayacaklar. Tamamı ücretsiz olan kurslarımıza çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.
Tuşba Belediyesi’nin açacağı ‘Yaz Okulları’na katılmak isteyen çocukların nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte velileri (anne, baba veya 18 yaşını tamamlamış, abla veya abi) nezaretinde Kalecik TOKİ’de bulunan Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’ne bizzat gelerek başvurmaları gerektiği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER