Tuşba'da karla mücadele çalışmaları

Tuşba Belediyesi, etkili olan kar yağışı ile birlikte mahallelerde başlattığı karla mücadele çalışmasını 48 personel ve 36 araçla yürütüyor. 

Tuşba'da karla mücadele çalışmaları

Tuşba Belediyesi, ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle, vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi adına oluşturduğu karla mücadele ekiplerinin, yolları açık tutmak için yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.
Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri doğrultusunda daha önce koordine edilen ekiplerce, kar yağışının etkili olduğu andan itibaren karla mücadele çalışmalarına başlandığı kaydedildi. Ekiplerin, karla mücadelede çalışmalarının, yüksek kesimlerde etkili olan tipi yüzünden zorlukla yürütüldüğü ifade edildi. Kar yağışı ve buzlanmanın ulaşımı olumsuz etkilediği ilçede ekiplerce, ana yolların tamamının açıldığı, ara yolların ise kar temizleme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Tuşba Belediyesi’nce, oluşturulan karla mücadele ekiplerinin; 12’si teknik, 36’sı operatör ve saha olmak üzere toplam 48 personel ve kamyon, greyder, beko loder, dozer ile tuzlama araçlarından oluşan toplam 36 araçla ilçe sınırlarında bulunan 657 kilometrelik yol ağını açık tutmaya çalıştığı belirtildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER