Tuşba Belediyesi: Kış hazırlıkları tamamlandı

Tuşba Belediyesi, kış mevsiminde, yolların açık tutulması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için karla mücadelede kullanılacak araç ve ekipman ile görev alacak personelle ilgili tüm hazırlıklarını tamamladığını açıkladı. 

Tuşba Belediyesi:  Kış hazırlıkları tamamlandı

Tuşba Belediyesi, kış şartlarının yavaş yavaş kendini hissettirdiği bugünlerde, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için alınan tedbirleri gözden geçirdiğini bildirdi. Beraberinde bulunan ilgili birim müdürleri ile birlikte Kalecik Mahallesi’nde bulunan Makine İkmal ve Amirliği’ni ziyaret eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi aldı. Karla mücadeleyi yürütecek ekiplerin hazır olduğunu söyleyen Başkan Akman, vatandaşların günlük yaşamının sekteye uğramaması ve yoğun kış şartlarında ulaşımda aksaklıklar yaşanmaması için tüm hazırlıklarını şimdiden tamamladıklarını söyledi. 
Kış mevsimi boyunca etkili olacak zorlu hava şartlarında vatandaşların yaşam standartlarını bozmadan hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli planlamayı yaptıklarını dile getiren Başkan Akman, “Kış mevsimi boyunca çalışmalarımızın 12’si teknik, 36’sı operatör ve saha personeli olmak üzere toplam 48 personel ile kamyon, greyder, beko loder, dozer ve tuzlama aracı olmak üzere toplam 36 araçla ilçe sınırlarımızda bulunan 657 kilometrelik yol ağımızı açık tutmaya çalışacağız” diye konuştu.
 / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER