Türkmenoğlu'ndan ailelere ziyaret

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Bahçesaray İlçesi’nde meydana gelen iki ayrı çığ faciasında hayatlarını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti.

Türkmenoğlu'ndan ailelere ziyaret

Geçtiğimiz 4-5 Şubat tarihlerinde Bahçesaray-Van karayolu Karapet mevkiinde meydana gelen çığ faciasında 41 kişi hayatını kaybetmişti. Geride kalanların acısına ortak olmak amacıyla AK Parti Van İl Başkanlığı’nın aile ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, beraberinde Başkan Yardımcıları Abdullah Çalım, Ferhat Atacan, Mehmet Tuğrul, Faysal İnan ve Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ile birlikte ev ziyaretleri gerçekleştirdi. İl Başkanı Türkmenoğlu, yaptığı konuşmalarda aile fertlerini teselli etti. 
Van merkezde bulunan 11 aileyi evinde ziyaret eden Türkmenoğlu, yaptığı konuşmalarda ailelerin acısını paylaştıklarını söyledi. Parti olarak olayın yaşandığı ilk dakikalardan itibaren ailelerin yanında olduklarını da sözlerine ekleyen Türkmenoğlu, “Faciada vefat eden kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Allah’ım ülkemizi, şehrimizi ve milletimizi doğal afetlerden korusun. Çığ felaketi de doğal bir afettir. Geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Yanlarında olduklarımızı ve acılarını paylaştığımızı hmeleri adına ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve taziye dileklerini ilettik. Olayın yaşandığı gün İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Vanımıza gelerek çığ bölgesinde incelemelerde bulundu. Sayın Soylu ve Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca olayın ardından yaralılarımızı ve hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret ettiler. Genel Başkan Yardımcımız Fatma Betül Sayan Kaya, Van Milletvekillerimiz ve Koordinatörümüz Alaattin Parlak ile birlikte hem cenaze törenlerine, hem de taziyelere bizzat iştirak ettiler. Bu vesile ile hükümetimize ve ilgili bakanlarımıza gösterdikleri çabadan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.
Ziyaretlerin aralıklarla devam edeceği bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 12:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER