Süer: Soğuk süt zinciri projemiz hayata geçiyor

Van Ticaret Borsası (VANTB) Başkanı Nayif Süer, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen soğuk süt zinciri projesinin yakında hayata geçeceğini söyledi.

Süer: Soğuk süt zinciri projemiz hayata geçiyor

Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer ile Van İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş'ın da katıldığı istişare toplantısı düzenlendiği belirtildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer; "2020 yılında DAP'a sunulan soğuk süt zinciri 1. etap projemiz kabul edilmiş olup, makina ekipman alım sürecini tamamlamak üzereyiz. Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak gerçekleştirdiğimiz projeyi yakın zamanda tamamlayacağımızı bildirmek isteriz. Projemizin 2. etabı için start verdik. Van İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın İbrahim Görentaş ve ekibiyle birlikte, borsamızda bir araya gelerek ortaklaşa yürüttüğümüz projemizin 2. etabı için start verdik. Bölgemizin hayvancılık alanında son derece önemli olan soğuk süt zinciri projesinin Van’ımıza hayırlı olmasını dileriz. Bu süreçte bizlerle beraber emek veren İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Görentaş ve ekibine teşekkür ediyoruz. Toplantımızda, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi başvuru dönemini, Sayın Görentaş ve şube müdürleriyle istişare ettik ve fikir alışverişinde bulunduk. Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında, yerel kapasite ve örgütlenmeyi gerçekleştiren, istihdam oluşturma potansiyeli olan, üretici gelirlerini arttıran ve çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesine katkı sağlayan programlara, çiftçilerimize başvurmaları çağrısında bulunuyoruz." dedi. / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER