Su depoları seramikle kaplanıyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), kentte bulunan tüm su depolarını seramikle kapladığını bildirdi. Ekiplerin depolarda çalışmalarına devam ettiği belirtilirken, merkez ve tüm ilçelerde bulunan depoların baştan sona yenilerek seramik kaplama yapıldığı kaydedildi.

Su depoları  seramikle kaplanıyor

Şimdiye kadar halkın sağlıklı su içmesi için gerekli şartların oluşmadığına atıfta bulunan VASKİ, halk sağlığını direkt etkileyen hijyenik depo yapımının ilk kez kapsamlı olarak ele alındığını ve çalışmaların sürdüğüğünü bildirdi. 
VASKİ tarafından yapılan açıklamada; "Yalıtımı olmayan betonarme yer altı su depolarında yaşanan en büyük sıkıntının deponun suyu dışarı sızdırması veya yeraltı sularının içeri sızarak suyu kirletme riskinin bulunması olarak görülüyor. Yıllardır en gereksinim olan suyun halka sağlıklı olarak verilmediği görülürken, tüm içme suyu depolarının temizlenmesi, seramik kaplaması ekiplerce sürdürülüyor" denildi. 
Depoların seramikle kaplanması sırasında zaman zaman su kesintilerinin olabileceğine dikkat çekilirken, halkın en az seviyede etkilenmesi için de azami önem verildiği ve bu çalışmaların periyodik olarak devam ettiği açıklandı.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER