SP Van İl Başkanı İlhan: ‘Size gerçekleri söyleyecek ekipler kurmalısınız’

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı, haftalık basın açıklamasını sürdürdü. SP Van İl Başkanı Özay İlhan, bu haftaki açıklamasında, Van’ın yeni Valisi Dr. Ozan Balcı’ya seslendi. İlhan; “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Valimize dostane tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Öncelikle etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz, şehri tanıyan, deneyimli, liyakatli insanlardan oluşan, size gerçekleri söyleyecek ciddi kişilerden ekipler kurmalısınız.” diye kaydetti.

SP Van İl Başkanı İlhan: ‘Size gerçekleri söyleyecek ekipler kurmalısınız’

“Sayın Valimize öncelikle Van’ımıza hoş geldiniz diyoruz” ifadeleri ile açıklamasına başlayan İlhan, “Vali Beyin deneyimli, birikimli, tutarlı ve çalışkan olduğu yününde duyumlar aldık. Fakat Van daha önce görev yaptığı şehirlerden farklı! İlimizde zaten başlı başına büyük bir sorumluluk olan Valilik görevinin yanında her ne kadar kabul etsek de etmesek de kayyum uygulamasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmek gibi bir sorumluluğun da altına girecektir. Geçmiş dönemlerde Valilerin etrafını çevreleyen, şehri tanımayan, deneyimsiz, liyakatsiz kişiler Van’a ciddi anlamda zarar verilmesine neden oldu. Örnek vermek gerekirse defalarca sökülüp yapılan Maraş caddesinde ki orta refüjler ya da yapıldığı günün ertesi bozulan Edremit TOKİ’nin yolları gibi, birçok işi sayabiliriz. Van son yıllarda her alanda ve her anlamda geri bırakılan şehirlerin başında gelmektedir.” diye konuştu.
“Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Valimize dostane tavsiyelerde bulunmak istiyoruz” diyen İlhan, “Öncelikle etrafınızda ki ekipleri yenilemelisiniz, şehri tanıyan, deneyimli, liyakatli insanlardan oluşan, size gerçekleri söyleyecek ciddi kişilerden ekipler kurmalısınız. Van’ın sorunlarına öncelik sırasına göre çözüm üretmeniz ve bu şehre faydalı hizmetler yapmanızı umuyor, yeni görevinizde başarılar diliyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER