Sıhke Caddesi'nde asfalt çalışması başladı

Van Büyükşehir Belediyesince ‘Prestij Cadde Projesi’ kapsamında yenilenen Sıhke Caddesi’nde asfalt çalışmaları başladı.

Sıhke Caddesi'nde asfalt çalışması başladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerinde başlatılan değişim-dönüşüm çalışmaları tamamlanıyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenen kentin en eski caddelerinden Sıhke Caddesi’nde asfalt serimi yapılıyor.  
Beşyol Kavşağı ile Semaver Kavşağı arasındaki 1.6 kilometrelik Sıhke Caddesi’nde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı aktarıldı. Yeni kaldırımları ve dekoratif ışıklandırmalarıyla modern bir cadde kimliğine kavuşacak olan Sıhke Caddesi’nde alt yapı, yağmur suyu drenaj hattı, engelli yürüme bandı, yol, kaldırım, orta refüj ve dekoratif aydınlatmalar çalışmalarının tamamlandığı, asfalt seriminin ardından yapılacak yol çizgi ve peyzaj çalışmasıyla, buradaki işlemlerin tamamlanacağı kaydedildi. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Cadde boyunca elektrik hatları yer altına alınan çalışmalarla cadde, 16 metre genişliğe kavuşturulurken, tarihi yapısına uygun bir şekilde dönüştürülen cadde vatandaşlardan da büyük beğeni topladı. Ayrıca çevre dostu belediyecilik anlayışıyla yenilenen caddede yeşil dokuya sahip peyzaj düzenlemesi ve otomatik sulama sistemi de kullanılıyor.” denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 14:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER