Selin izleri silindi, zarar tespit çalışmaları yapılıyor

Tuşba Belediyesi, bazı mahallelerde yaşanan su taşkınlarının ardından izlerini silmek için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Selin izleri silindi, zarar tespit çalışmaları yapılıyor

İlçede, 25 Eylül 2021 tarihinde Seyrantepe, Altıntepe, Beyüzümü, Abdurrahmangazi ve İstasyon mahallelerinde; su kanallarının tıkanması sonucu yaşanan su baskınlarının ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatları ve İl AFAD Müdürlüğü tarafından organize edilen çalışma ile genel hayatı etkileyecek durumlar kısa sürede ortadan kaldırıldı. 
Akabinde Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatıyla aynı anda selin etkili olduğu 5 mahallede iş makineleri ile çalışılarak sokakları dolduran tonlarca çamur ve molozun kamyonlarla mahallelerin dışına taşındığı aktarıldı. 
Koordineli olarak yürütülen çalışmalar sonucunda selin meydana getirdiği tahribatın izlerinin kısa bir sürede silindiği belirtilirken, yaşanan selden en çok etkilenen vatandaşların ise İl AFAD Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı il ve ilçe müdürlükleri, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Defterdarlık tarafından zarar ziyan tespiti yapıldığı kaydedildi. Vatandaşların yeniden eski yaşantılarına dönebilmeleri için gerekli çalışmaların yapıldığı vurgulandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 15:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER