Saray ilçesine yeni içme suyu deposu yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, “2021 1.Etap İçme Suyu ve Kanalizasyon Yatırım Programı” kapsamında; Saray İlçesi’ne 700 m3’lük yeni içme suyu deposu yapıyor. Yapımı devam eden içme suyu deposunu Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve beraberindeki heyet ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Saray ilçesine yeni içme suyu deposu yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, muhtelif ilçelerde içme suyu şebeke ilavesi, su deposu, terfi binası, foseptik, kaptaj, ilave kanalizasyon hattı ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. VASKİ Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı “2021 1.Etap İçme Suyu ve Kanalizasyon Yatırım Programı” kapsamında, Saray İlçesi’ne 700 m3’lük yeni içme suyu deposu yapım işi devam ediyor. 
Saray İlçesi’nin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapımı devam eden içme suyu deposunu Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve beraberindeki heyet ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Burada yapılan incelemelerin ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez, VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen’den yeni içme suyu deposu ile ilgili teknik bilgi aldı.  
VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gezgen, il, ilçe ve kırsal kesimlerde aciliyet arz eden yerleşim yerlerinde alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini kaydederek; Saray İlçesi’ndeki 300 m3’lük su deposunun ekonomik ömrünü tamamladığını ve kapasite olarak ilçe halkının ihtiyacını karşılamadığından dolayı VASKİ Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığının “2021 1.Etap İçme Suyu ve Kanalizasyon Yatırım Programı” kapsamında, Saray İlçesi’ne 1.6 Milyon TL’lik yatırım bedeliyle 700 m3’lük yeni içme suyu deposu ve su sondajı kuyusu yapım işini başlattıklarını ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yeni içme suyu deposunun devreye alınmasıyla ilçenin tamamının içme suyu ihtiyacının karşılanacağının altını çizen VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gezgen, deponun iki ay içerisinde tamamlanarak hizmete alınacağını da söyledi.
Yapımı devam eden içme suyu deposunda incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e; Ak Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yunus Ataman, VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen ve VASKİ İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Bahattin Önder de eşlik etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 14:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER