Sağlık-İş'ten Rektör Şevli'ye ziyaret

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) Genel Başkan Yardımcısı Osman Çavuş ve Genel Sekreteri Doğan Alıç ile beraberindeki heyet, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’yi makamında ziyaret etti.

Sağlık-İş'ten Rektör Şevli'ye ziyaret

Çalışma hayatıyla ilgili konularda fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, Sağlık-İş Sendikası yetkilileri, sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda çalışanların sorunları ve talepleri ile ilgili Rektör Şevli’ye bilgi verdi.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin, işçilerin hak ve menfaatlerini önemseyen bir kurum olduğunu belirten Rektör Şevli, sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında üniversite olarak işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
Genel Başkan Yardımcısı Osman Çavuş, YYÜ'nün çalışanlarının sosyal, ekonomik ve özlük haklarını iyileştirme konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Rektör Şevli’ye teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli de, Sağlık-İş yetkililerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Rektör Şevli’yi ziyaret esnasında, Sağlık-İş Genel Sekreteri Doğan Alıç ve Genel Başkan Yardımcısı Osman Çavuş’un yanı sıra Sağlık-İş Van İl Şube Başkanı Hikmet Yöntem ile Edremit İlçe Başkanı Murat Sürme, Tuşba İlçe Başkanı Bekir Oflas ve Van YYÜ Dursun Odabaş Sağlık-İş Temsilcisi Taner Tuci de hazır bulundu. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 16:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER