Sağlık çalışanları, Van Kahvaltısıyla ağırlandı

Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu, COVİD-19 pandemi sürecinde büyük bir özveri ve gayretle çalışan sağlık çalışanlarını kahvaltıda ağırladı. Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Işık, “Pandemi sürecinde göstermiş oldukları fedakârlıklardan dolayı sağlıkçılarımızı, Dünya Kahvaltı Gününde, kahvaltıda misafir etmek istedik. Bizler ailelerimizle otururken, rahatımıza bakarken, sağlıkçılarımız gecelerini gündüzlerine katarak, maskelerin arkasında nefessiz kaldılar ve bize nefes oldular.... Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Sağlık çalışanları, Van Kahvaltısıyla ağırlandı

Edremit Kadembas Mevkiinde bulunan bir restaurantta düzenlenen programa, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi (VEAH) Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Kamil Yavuzer, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Y.Y.Ü) Dursun Oda Baş Tıp Merkezi, Özel Lokman Hekim Hastanesi ve Özel Akdamar Hastanesinden idari personel ve sağlık çalışanları, Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Işık ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı resmi kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

“BİZE NEFES OLDUNUZ”
Programda kısa bir açıklamada bulunan Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Işık, “Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının verdikleri mücadele sayesinde bizler rahat nefes alabildik. Ben ve yönetimim, dünyayı kasıp kavuran covid-19 pandemi salgınında sağlık çalışanlarımızın göstermiş olduğu yoğun çaba ve salgının engellenmesi noktasındaki mücadelelerinden dolayı bu organizasyonu gerçekleştirdik. Değerli sağlık çalışanları; Bizler ailelerimizle otururken, rahatımıza bakarken, sizler gecenizi gündüzünüze katarak, maskelerin arkasında nefessiz kaldınız ve bize nefes oldunuz. Bu bağlamda buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Biz de Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası olarak siz sağlık çalışanlarımıza minnet borçluyuz. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz, bize onur verdiniz.” dedi.

“BU CEPHEDE HEP BERABER MÜCADELE ETTİK”
Programda, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi (VEAH) Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Kamil Yavuzer de bir açıklamada bulundu.
Yavuzer, şunları söyledi: “Öncelikle iki yıldır pandemide hep beraber omuz omuza gerçekten mücadele ettik. Bir cephede bir askeri disiplinle nasıl ki ordular mücadele ediyorsa, bizler de hastanelerde gerek covid polikliniklerinde gerek servislerinde gerek yoğun bakımlarında bizler de siperlerimizi taktık, gözlüklerimizi, eldivenlerimizi ve diğer tıbbi teçhizatlarımızı giyindikten sonra bu cephede hep beraber mücadele ettik. Yeri geldi evimize kimse gelmedi, sağlık çalışanıyız, covid bulaşır diye, yeri geldi çocuklarımızdan ayrı kaldık, ailelerimizden ayrı kaldık, onlara hastalığı bulaştırmayalım diye. Kendimizi çoğu sefer belki yalnız hissettik ama iki yıldır dünyayı kasıp kavuran bu pandeminin ardından bir farkındalığın oluştuğu, artık sağlık çalışanlarının biraz daha değerinin ve kıymetinin hissedildiği günleri hep beraber tekrardan gördük. Bu minvalde bize bu güzel Cumartesi sabahında, güneşli bir günde, mekanını bize açan; Sayın Başkan'a ve sayın yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı bir gün diliyorum. Sağ olun, var olun.”
Yapılan kahvaltının ardından şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla program sona erdi. 
Haber: Mehmet Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 10:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER