Okullardaki veli toplantıları devam ediyor

Van’ın İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesinde bulunan Vangölü Anadolu Lisesi ve Vangölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci kadrosu ve öğretmenleri, okullarında eğitim gören öğrencilerin velileri ile bir araya gelerek 2021-2022 Eğitim ve Öğretim sezonunun ilk veli toplantısını gerçekleştirdi.

Okullardaki veli toplantıları devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan toplantıda okulla ilgili sorun ve sıkıntılar velilere aktarılırken, çözüm noktasında ise bilgi alışverişinde bulunuldu. Okulun genel durumu hakkında velilere sunum yapan okul müdürü Seracettin Yalvaç, okul ve aile işbirliği ile tüm sorunların çözüme kavuşacağını söyledi.

Vangölü Anadolu Lisesi ve Vangölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Seracettin Yalvaç, il genelinde tüm okullarda olduğu gibi kendi okullarında da veli toplantısı yaptıklarını söyledi. Bundan sonraki süreçte veli toplantılarının daha sıklıkla yapılacağını belirten Yalvaç, pandemiden dolayı uzun bir süre okuldan uzak kalan öğrencilerin tekrar eğitime adaptasyonlarının sağlanması için veliler ile işbirliği içerisinde olduklarını belirtti.

“ÖĞRETMEN KONUSUNDA HİÇBİR EKSİĞİMİZ YOK”

Okul Müdürü Seracettin Yalvaç, yapılan toplantıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sene başından beri biriken bazı sorun ve sıkıntılarımız vardı. Bunları velilerle paylaşmak ve çözüm bulabilmek için bu toplantıyı tertipledik. En büyük sorunlarımızdan birisi velimizle iletişimimizin kopuk olması maalesef. Bu sorunu aşmak istedik. Geçmişte okulumuzda yaşanan bazı sorunlar vardı ama son yıllarda bunun önüne geçerek bir düzene oturtmayı başardık, gayet iyi durumdayız. Yerleşkemizde 2 okulumuz var, Vangölü Anadolu Lisemizde 800 küsür öğrencimiz var, Vangölü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde ise 300 küsür öğrencimiz var. Toplamda 1150'ye yakın öğrencimiz mevcut, öğretmen konusunda hiçbir eksiğimiz yok.”

COVİD-19 pandemisinin eğitim ve öğretim üzerinde çok olumsuz etkiler bıraktığını dile getiren Yalvaç: “Pandemi süreci yaşadık, yaşıyoruz. Bunun eğitim - öğretime, öğrencilerimize etkisi oldu. Öğrencilerimizin bir buçuk yıl okuldan uzak kalmaları onların hayatlarını çok olumsuz etkiledi. Bu durum onların psikolojilerine yansımış, davranışlarına yansımış durumda. Toplantımız verimli geçti, sağolsun Büyükşehir Kültür Merkezi bize destek oldu, imkan sağladı, çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte fırsat buldukça toplantılarımızı burada yapacağız. 1200’e yakın velimiz var, bu ilk toplantımızdı, yaklaşık 300-400 velimiz toplantıya katılım sağladı. Amacımız bu sayıyı çoğaltmak, bunun için büyük bir gayret göstereceğiz”ifadelerini kullandı.

Haber: M. Selim KURT 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 13:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER