Öğrencilere kitap seti hediye edildi

Tuşba Belediyesi, öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla 57 mahallede bulunan ilkokullarda eğitim gören 2 bin 700 öğrenciye ‘Kitap Seti’ hediye etti.

Öğrencilere kitap seti hediye edildi

Adıgüzel Mahallesi’nde bulunan Nadide İnan İlkokulu’nda düzenlenen kitap dağıtım törenine Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın yanı sıra Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, Tuşba Belediye Meclis üyeleri Mahmut Ekinci ve Murat Dargın ile Başkan Yardımcısı Azad Gülengül, okul öğretmenleri, öğrenci ve velileri katıldı.
Törende bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, yaklaşık 1.5 yıldır devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alışık olmadıkları uzaktan eğitim sistemi ile tanıştıklarını kaydetti. İlk etapta öğretmen ve öğrencilerin bazı zorluklarla karşılaşmalarına rağmen alınan tedbirlerle kısa sürede yeni tanıştıkları bu eğitim sistemine uyum sağlandığını dile getiren Başkan Akman, “Sevgili öğrenciler, gezip oynamak en doğal hakkınız. Çünkü sağlığınız için pandemi döneminde zamanınızın önemli bir bölümünü evde geçirmek zorunda kaldınız. Elbette bunun telafisini arkadaşlarınız ile oynayarak gidereceksiniz” dedi.
Öğrencilere, bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Başkan Akman, okumanın her şeyin anahtarı olduğunu belirterek, “Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle çok zorlu süreçlerden geçtiniz. Uzun süre yüz yüze eğitimden uzak kaldınız. İşte bunun için bugün Tuşba Belediyesi olarak sizlerin istifade edebileceğiniz ‘Kitap Seti’ dağıtıyoruz. Bu kitapları okuyarak eksik olduğunuz konuları tamamlayın” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen törende bir konuşma yapan Tuşba Kaymakamı Furkan Duman ise 1,5 yılı aşkın bir süredir devam eden koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi. Kaymakam Duman, “Yaşanan pandemi her alanda olduğu gibi maalesef eğitim sistemimizi de olumsuz etkiledi. Aylarca okullarımız kapalı kaldı ve uzaktan eğitim yapmak zorunda kaldık. Öğretmenlerimiz sağolsun uzaktan eğitimde sizler sınıftaymış gibi  eğitim verdiler ve büyük oranda da başarılı oldular. Birinci sınıf öğrencilerimiz neredeyse okuldaki gibi okumaya geçtiler. Ama bunu telafi etmemiz lazım. Bu eksikliği gidermemiz lazım. Bunun için de yazın biraz daha fazla ders çalışacağız. Eskiden yaz olduğu zaman tatil edip, dinleniyorduk. Ama bu defa hem dinleneceğiz hem de derslerinizin tekrarını yapacağız. Bu açığı biz hep beraber kapatacağız. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Buraya katılan, buraya gelen ve özellikle de zorlu süreçte ellerinden gelenin fazlasını yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor” dedi
Yapılan konuşmaların ardından Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve beraberindekiler, öğrencilere kitap seti dağıtıp, çeşitli ikramlarda bulundular. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 12:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER