Nisan ayında yol açma çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, metrelerce karın bulunduğu kırsal mahallelerdeki yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Nisan ayında yol açma çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, kent genelinde karla mücadele çalışmaları kararlılıkla sürdürülüyor. Kırsal bölgelerde kar yağışı, tipi ve çığ nedeniyle kapalı olan mahalle ile mezra yolları, ekiplerin yürüttüğü çalışmalarla yeniden ulaşıma açıldı. 
Van merkeze 90 kilometre uzaklıkta bulunan Gevaş İlçesi Töreli, Anaköy ve Daldare Mahalle grup yolu ve bu mahallelere bağlı 10 mezranın yolunda ise çalışmaların devam ettiği belirtildi. Yaklaşık 5 metre kalınlığında karın bulunduğu bölgede ekiplerin, zorlu coğrafyaya rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.
Zorlu şartlara rağmen çalışmalarını 7/24 sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediyesi İş Makinesi Operatörü Fesih Demircan, “Havaların ısınmasıyla birlikte şehir merkezindeki karla mücadele çalışmalarımız bitti. Ama biz halen yüksek rakımların olduğu kırsal alanlardaki yollarda karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yer yer kar kalınlığı 5-6 metreye kadar ulaşabiliyor. Biz zorlu şartlara rağmen çalışmamızı sürdürüyoruz. İnşallah tipi ve fırtına nedeniyle kapanan bu yollarımızı da bugün itibariyle ulaşıma açacağız” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 12:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4