Muhasebeci Yakup Örenci, adaylığını açıkladı

Van Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 28-29 Mayıs 2022 tarihinde seçime gidiyor. Seçim öncesi yerel ve yaygın basın mensupları ile bir araya gelen muhasebeci  Yakup Örenci, adaylığını açıkladı. 

Muhasebeci Yakup Örenci, adaylığını açıkladı

Şimdiki yönetimde yönetim kurulu başkan yardımcısı olan başkan adayı muhasebeci  Yakup Örenci, adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu. Örenci: “Odamızın kurul ve komisyonlarında yer almam sebebiyle gerekli donanım, bilgi ve tecrübeye sahibim. Şu an birlikte yol alacağımız arkadaşlarımızın hepsi, meslekte yeteri kadar nitelikli, kaliteli, bilgili ve donanımlı arkadaşlardır”dedi.

“MESLEKİ SORUNLARIMIZIN FARKINDAYIZ”
Edremit’te bulunan bir restaurantta düzenlenen basın açıklamasında konuşan Van SMMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Öğrenci, uzun yıllardan beri odanın tüm kollarında görev aldığını söyledi. Bu süreçte gerekli deneyim ve tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Örenci: “Odamızın kurul ve komisyonlarında yer almam sebebiyle gerekli donanım, bilgi ve tecrübeye sahibim. Şu an birlikte yol alacağımız arkadaşlarımızın hepsi, meslekte yeteri kadar nitelikli, kaliteli, bilgili ve donanımlı arkadaşlardır. Bu süreçte yapacağımız görevlere çok yabancı değiliz. Gerek paydaş gruplarımızla gerekse iş insanları ile kentimizi ilgilendiren konularda kesinlikle söz sahibi olacağız. Mesleki sorunlarımızın farkındayız ve bunun çözümü için gerekli çalışmalarımızı yaptık. Bunu genel kurulumuza da açıklayacağız.  Bu anlamda kurulumuzun meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“MESLEĞİN KALİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Toplantıda konuşan Van SMMMO Başkanı İbrahim Şahin de, Dayanışma Grubu adayı Yakup Örenci’yi desteklediklerini belirterek, “8,5 yıldır başkanlığını yaptığımız odamızın 28-29 Mayıs tarihinde seçimleri vardır. Dayanışma Grubu’nun özelliği, hiç kimseyi ayırt etmeden, ötelemeden hem meslek mensuplarımıza hizmet etmek hem de kentimizin diğer dinamikleri ile birlikte kentin sorunlarına ortak olmak ve çözüm üretmektir. Bu anlamda Dayanışma Grubu olarak 28-29 Mayıs’ta yapılacak olan oda seçimlerinde grubun başkan adayı Yakup Örenci ile birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bu anlayışla hem kentimizin sorunlarıyla ilgilenmek hem de meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek ve mesleğin kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapacağız. Ben inanıyor ve diliyorum ki, 28-29 Mayıs’tan sonra da hem Van’a hem Ağrı’ya hem de Hakkari’ye hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamanın ardından toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER