MEMUR-SEN Van İl Temilciliği Binası hizmete açıldı

Yapımı tamamlanan Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Van İl Temilciliği binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

MEMUR-SEN Van İl Temilciliği Binası hizmete açıldı

Açılış törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,, Ak Parti Van Milletvekili Abdullah Arvas, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Hamdullah Şevli, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca, bazı siyasi parti temsilcileri, çeşitli STK temsilcileri ve resmi kurum yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

“BİR DİNAMİZM ORTAYA KOYMAKTAYIZ”
Açılışta konuşan Memur-Sen Van İl Başkanı Mehmet Ali Uca, şunları söyledi:
“Mehmet Akif İnan Hocamız kimsesizlerin kimsesi mazlumların ve mağdurların yanında söylem ve eylemleriyle ülkemizin menfaatleri doğrultusunda, milletinin ve bayrağının yanında durarak en kaotik süreçlerde kaos yanlılarının ensesinde ve tepesinde duran bir yapıdır Memur-Sen. Sadece yerel ve ulusal anlamda değil artık uluslar arası düzlemde yerelde bizler, genel merkez düzeyinde Genel Başkanlarımız seslere ses, gönüllere nefes veren bir dinamizm ortaya koymaktayız. Bu anlamda sendikacılığın geldiği noktada Üyelerimize daha kaliteli hizmet üretebilmek adına gerek ilimizde gerekse de tüm illerimizde ihtiyaç olan ortamları oluşturmak adına var gücümüzle çabalıyoruz. Bu kapsamda Genel Merkezimizin destekleri ve ilimizde bulunan 6.000 üyemizin doğrudan ya da dolaylı destekleri ve dualarıyla yapılmış bir kompleks. Bina yapılması fikrinden itibaren bizlere gerek maddi gerekse de manevi anlamda destek olan Genel Başkanımıza, genel yönetim kurulumuza ve özellikle de son derece kıymetli desteklerini htiğimiz Merhum Mithat Sevin başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz ve bu vesileyle de kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. ” 
Ak Parti Van Milletvekili Abdullah Arvas ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli de birer selamlama konuşması yaparak binanın hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

“BUGÜN ÖNEMLİ VE GÜZEL BİRGÜN”
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yaptığı konuşmada, binanın hayırlı olmasını diledi.
Emeği geçenlere teşekkür eden Yalçın, şunları söyledi:
“30 Yıla girecek olan sendikal mücadelemizde her geçen gün çıtayı yükseltirken hizmet binalarımızda da üyelerimize daha iyi hizmet etmenin, her geçen gün alanı genişleterek daha iyi mekanlarda hizmet vermenin gayretini bir anlamda yeni mekanlarımızı açıyor ve heyecanımızı üyelerimizle paylaşıyoruz. 81 ilde kendi mekanlarımızda hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz ve bu anlamda Van Memur-Sen İl Temsilcimiz Mehmet Ali Uca’nın şahsında buradaki Memur-Sen’e bağlı tüm şube başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm yönetim kurulu üyelerimize teşkilatımız üyelerine özellikle teşekkür ediyorum çünkü bugün burada bu birlikteliği sağlamak bizim Memur-Sen ailesi olarak son derece önemsediğimiz, kıymet verdiğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz ve bereketimiz açısından hayati önem atlettiğimiz bir durum. Bu açıdan bugün önemli ve güzel bir gün” 

 

“KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN”
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yaptığı konuşmada, binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Emeği geçen başta genel başkanımız olmak üzere il temsilciliğimize, şube başkanlarımıza yüklenici firmamıza ve destek veren herkese teşekkür ediyorum ve bu binanın birliğimize, beraberliğimize kardeşliğimize vesile olmasını temenni ediyorum. Sendika mensuplarının hak ve hukukunu savunurken aynı zamanda kurumların da daha düzenli çalışması, vatandaşın daha iyi hizmet almasını da göz önünde bulunduran bu dengeyi sağlayan, üyesinin menfaatini memleketin ve milletin menfaatini de göz önünde bulundurması gerekiyor. Memur-Sen bugüne kadar ki tavrı ile bunu sergilediği için bu dengeyi sağladığı için genel başkanından üyesine kadar herkese teşekkür ediyorum. ”
Program kurdele kesimi ve hizmet binasının gezilmesi ile sona erdi.

Haber: M. Selim KURT 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 09:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER