Lokçi Lokum, Van şubesini açtı

Uzun bir zamandır lokum imalatı faaliyetini sürdüren Lokçi Lokum Atölyesi, Van’da şubesinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Atölyede üretimin yanı sıra meslek edindirme faaliyetleri de sürdürülecek.

Lokçi Lokum, Van şubesini açtı

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan firmanın resmi açılışı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eşi Meral Bilmez ve bazı STK temsilcileri ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. 
Daha önce Irak ve İran’da lokum üretim yeri açan ve burada faaliyete başlayan firma, Van Şubesini de açtı. Firma yetkilileri, ekonomiye ve istihdama katkı sunmak istediklerini söyledi.

“TESİSİN İLİMİZDE AÇILIYOR OLMASINI ÇOK ANLAMLI BULUYORUM”
Açılışta konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, işletmenin hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Bilmez: “2 yıllık bir pandemi sürecini yaşadık. Esnafımız çok zor bir dönemi geride bıraktı. Kapıköy Sınır Kapımız çalışmaya başladı ve festivalimizin devam ettiği bir döneme denk geldi bu açılışımız. Ben hem bu işletmemizden hem de Van’daki bütün işletmelerimizden, bütün esnaflarımızdan; kentimize gezmeye gelen, alışveriş yapmaya gelen insanların bizim misafirimiz olduğunu bilerek hareket etmelerini rica ediyorum. Onları en iyi şekilde ağırlayıp memnun etmemiz gerekiyor. Bu hem esnafımızın menfaatinedir hem kültürümüzün tanıtımı, hem bölgemizin tanıtımı hem de ekonomimizin gelişmesi için yapmamız gereken bir husus. Zor bir dönemin ardından bu tesisin ilimizde açılıyor olmasını çok anlamlı buluyorum. Tesisin, hem sahipleri için hem ilimiz için ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

“50 KİŞİLİK BİR İSTİHDAMI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Açılışta Lokçi Lokum yetkilisi Cem Özdemir de firmaları hakkında bilgi vermek amacıyla bir konuşma gerçekleştirdi. 45 yıllık bir tecrübe ile kente geldiklerini belirten Özdemir: “Lokçi Van’da şekerli ve çikolatalı ürünler ve aynı zamanda kuruyemiş sektöründe markalaşma yolunda önemli bir adım atmak için bugün Bismillah diyor. Hem istihdama hem üretime hem de aynı zamanda şehrimizin önemli bir markası olma yolunda bu önemli adımı atmış bulunuyor. Lokçi markası aslında geçmişten bugüne 45 yıllık bir deneyimle bugüne geldi. Yaklaşık 2 yıl önce de İran’da 50 kişinin istihdam edildiği bir lokum imalathanesi, fabrikasıyla bizler İran, Irak ve Ortadoğu coğrafyasında bu anlamda önemli bir çalışmanın da startını verdik ve bugüne kadar geldik. Ama istedik ki ailemizin 45 yıllık geçmişi ilimize bir değer kazandırsın, ekonomiye katkı sunsun ve istihdama katkı sunarak özellikle meslek edindirmek anlamında gençlerimize, kadınlarımıza da kaliteli ve nitelikli yarınlara vesile olsun. Bu anlamda Van’da ilk defa biz üretimimizi özel ustalarımızla imalathanemizde yaparak, günlük taze lokumlarımızla ilerleyen süreçte çikolata üretimi ile de hem istihdama hem de şehrin ekonomisine bir katkı sunmak istiyoruz. Bugün yaklaşık 22 kişinin istihdamı bu marka adı altında başlamış oldu, istihdamı gerçekleştirdik ve yıl sonu itibari ile de 50 kişilik bir istihdamı gerçekleştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmalardan sonra kurdele kesimi ve mağazanın gezilmesi ile program sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER