Kırsalda yol açma çalışmaları devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının zaman zaman eksi 30 derecelerin altına düştüğü kırsal mahallelerde karla mücadele çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Kırsalda yol açma çalışmaları devam ediyor

Vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak adına Sibirya soğuklarında bir metreyi aşan kar kalınlığa rağmen zorlu coğrafyada karla mücadele çalışması yürütüldüğünü bildiren Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin çift vardiya halinde geceli gündüzlü çalışarak mahalle yollarını tek tek ulaşıma açtığına işaret etti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı karla mücadele ekiplerinin, hava sıcaklığının eksi 30 dereceye düştüğü bazı bölgelerde kapalı yolların açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi. Bu kapsamda Gürpınar İlçesinde 25 kilometrelik yol ağı bulunan Topsakal grup yolunda bulunan Uzungedik Mahallesi, Sevindik Mahallesi ve bu mahallelere bağlı Toygun, Süngübayır mezralarının yolunun yoğun kardan temizlenerek yeniden ulaşıma açıldığı kaydedildi.
Karla mücadele çalışmalarından oldukça memnun kaldıklarını belirten Uzungedik Mahallesi Muhtarı Hadi Bilek, “Kar Yağdığı zaman Van Büyükşehir Belediyesi imdadımıza yetişiyor. Ekipler hemen gelip yollarımızı açıyorlar. Yolu açmak içi çok büyük emek ve hizmet veriyorlar. Yol açma ile ilgili bir sıkıntımız yok. Hastamız olsa hemen imdadımıza yetişiyorlar. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kar yağışından dolayı yolu ulaşıma kapanan 59 mahalle ve bu mahallelere bağlı 89 mezra yolunun açılması için de ekiplerin aralıksız bir şekilde çalıştığı ifade edildi.
Büyükşehir Belediyesi, 250 araç ve 650 personelle yaklaşık 6 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele çalışması yapıyor. / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4